Jak wybrać odpowiednie Autocasco? Wystarczy odwiedzić salon Forda

Ubezpieczenie Autocasco to nieodłączna część pakietu dealerskiego w programie Ford Ubezpieczenia, która jest coraz częściej wybierana przez polskich kierowców. Odpowiednio dobrana polisa to bezpieczeństwo i pewność, że w razie niefortunnego zdarzenia pojawi się finansowe wsparcie ubezpieczyciela. Jakie dodatkowe zalety czekają na właścicieli, którzy ubezpieczają swój samochód u Autoryzowanego Dealera Forda?Kierowcy ubezpieczając swoje auta coraz częściej kierują się zakresem ochrony oferowanym przez Ubezpieczyciela w polisie, a nie wyłącznie ceną i chęcią ograniczenia kosztów – czytamy w raporcie Polskiej Izby Ubezpieczeń. Dane statystyczne pokazują, że liczba ubezpieczeń autocasco systematycznie wzrasta – wg raportu PIU z czerwca 2023 o 166 tys. w stosunku do zeszłego roku. Ten trend ma świadczyć o rosnącej świadomości Polaków, którzy zdają sobie sprawę z konieczności ochrony swojego majątku oraz zrozumienia, że koszty związane z naprawą samochodu mogą okazać się trudne do dźwignięcia bez wsparcia ubezpieczyciela1). Dane statystyczne płynące z rynku pokazują, że w ubiegłym roku około 10 zarejestrowanych w Polsce pojazdów na 100 miało szkodę, a średni koszt naprawy wyniósł 7 552 zł2).
 

– Program Ford Ubezpieczenia został przygotowany we współpracy z TUiR Allianz Polska S.A. specjalnie dla właścicieli nowych i używanych samochodów marki Ford oraz dla posiadaczy pojazdów innych marek. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC oferujemy polisy Autocasco oraz ubezpieczenie Assistance, które obejmuje pomoc drogową oraz inne usługi awaryjne. Warto dodać, że jedną z podstawowych korzyści w ofercie Ford Ubezpieczenia jest naprawa samochodu wyłącznie przy użyciu nowych, oryginalnych części zamiennych Forda. Pozwala to utrzymać wartość rezydualną pojazdu – mówi Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

 

Ubezpieczenie Autocasco i zalety naprawy w Autoryzowanych Stacjach Obsługi

Polisa Autocasco jest nieobowiązkowa i w uproszczeniu jej główną rolą jest ochrona samochodu przez finansowymi skutkami np. kolizji czy kradzieży. Decydując się na takie ubezpieczenie warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres działania polisy, dodatkowe opcje, ubezpieczenie szyb czy możliwość naprawy na oryginalnych częściach zamiennych.

 

Jedną z podstawowych zalet polisy AC przygotowanej przez Ford Ubezpieczenia jest sprawna naprawa uszkodzonego pojazdu w ASO Ford. Oznacza to, że zostanie ona przeprowadzona bezgotówkowo, przez wysokiej klasy specjalistów z dostępem do odpowiedniej technologii i wiedzy, wyłącznie przy użyciu oryginalnych części, co daje gwarancję bezpieczeństwa.

 

Odbudowywanie uszkodzonego pojazdu w odpowiedniej technologii i przy użyciu oryginalnych części przez Autoryzowanego Dilera Forda minimalizuje spadek wartości pojazdu i – nie ma co ukrywać – stanowi mocny argument przy jego ewentualnej sprzedaży.

 

Dodatkową zaletą dla posiadacza naprawianego z polisy AC Ford Ubezpieczenia pojazdu jest brak udziału własnego. Oznacza to, że pełną odpowiedzialność za likwidacje szkód przejmuje ubezpieczyciel. W ofercie nie występuje również franszyza integralna, czyli kwota, do której ubezpieczyciel nie odpowiada za powstałą szkodę. Ważnym elementem oferty jest brak redukcji sumy ubezpieczenie przy szkodzie, czyli zmniejszenia jej wartości po wystąpieniu szkody i wypłacie odszkodowania.

 

– Każdy z samochodów posiada gwarancję podstawową oraz gwarancję na powłokę lakierowaną czy perforację korozyjną. Jedną z konsekwencji niewłaściwej naprawy nadwozia poza ASO może być utrata gwarancji na naprawiane elementy. Natomiast niewątpliwą zaletą, o której bezwzględnie należy pamiętać jest oferowana przez ASO Forda trzyletnia gwarancja na wykonywane prace – dodaje Małgorzata Mart, Specjalistka ds. Autoryzowanych Zakładów Napraw Nadwozi Ford Polska.

 

Program Ford Ubezpieczenia Autocasco to oferta, którą można łatwo dopasować do swoich potrzeb poprzez rozszerzenie go o dodatkowe klauzule bez utraty zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia, takie jak Ubezpieczenie Szyb obejmujące naprawę lub wymianę szyby czołowej, bocznej lub tylnej. Natomiast ubezpieczenie Równa Droga obejmuje uszkodzenie felgi, opony, układu wydechowego, układu hamulcowego, układu zawieszenia, układu kierowniczego na skutek wjechania na uszkodzony fragment drogi. Całość uzupełnia popularne w okresie wakacyjnym Ubezpieczenie Bagażu obejmujące zniszczenie bagażu (limit 2 tys. zł) powstałe przy uszkodzeniu lub zniszczeniu pojazdu. Ubezpieczenie dotyczy pojazdów zarejestrowanych na terenie Polski, których wiek nie przekracza 12 lat. Istnieje możliwość objęcia ochroną pojazdów służących do przewozu przesyłek kurierskich za dodatkową opłatą.

 

Decydując się na zakup polisty Autocasco warto brać pod uwagę wiele czynników. Dobre ubezpieczenie zapewni mobilność i niezależność, a także komfort podróżowania i spokój ducha podczas codziennego użytkowania samochodu. Niezależnie od tego jakim się jest kierowcą ryzyko wypadku czy kolizji zawsze istnieje, a dobre AC daje wsparcie finansowe i możliwość naprawy pojazdu.

Mototarget.pl

Reklama

Reklama