Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki? Mnóstwo wskazówek

Obecnie na półkach aptek czy drogerii znajdziesz mnóstwo różnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Według etykiet każdy z nich daje rewelacyjny efekt. Czy na pewno tak jest? Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki? Nie przegap naszych cennych wskazówek dedykowanych temu tematowi! Znajdziesz je w tym artykule.

Im wcześniej zadbasz o skórę, tym lepiej

Zmarszczki to przede wszystkim zmiany w strukturze skóry. Są one nieodłącznym elementem procesu starzenia się. Dbanie o swoją skórę powinno się zacząć jak najwcześniej. Już w młodości warto ją odpowiednio nawilżać i dbać o jej higienę. Opiekowanie się swoją cerą to proces skomplikowany i długotrwały, którego efekty są zależne od mnóstwa różnych, czasami niezmiennych czynników.

Krem na zmarszczki to produkt, który zapobiega procesowi starzenia się. Jak powszechnie wiadomo, pierwsze jego oznaki pojawiają się już po dwudziestym roku życia. To właśnie wtedy włókna kolagenowe zaczynają zanikać. Już w tym wieku warto rozpocząć swoją przygodę z kosmetykami na zmarszczki. Zwłaszcza na jej początku, trzeba skupić się na odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy. 

Czym właściwie jest dobry krem na zmarszczki?

Dobry krem na zmarszczki posiada jedną bardzo istotną cechę. Chodzi przede wszystkim o to, aby był skuteczny w wygładzaniu i zmniejszaniu widocznych efektów starzenia się cery. Przy tym trzeba zaznaczyć, że często myli się kremy przeciwstarzeniowe z przeciwzmarszczkowymi. Te pierwsze odpowiadają za prawidłowe nawilżenie czy ochronę skóry. Natomiast kosmetyki na zmarszczki działają tak, aby usunąć już skutki starzenia się, czyli zmarszczki. 

Po trzydziestym roku życia produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze zwalnia. A to powoli prowadzi do pojawienia się oznak starzenia się. Są nimi linie mimiczne, utrata blasku, wiotkość czy brak elastyczności skóry. Dlatego warto zainwestować w dobry krem wypełniający zmarszczki. Im szybciej się zacznie prawidłowo pielęgnować swoją cerę, tym lepiej będzie ona wyglądać przez dłuższy czas.

Jaki preparat na zmarszczki jest najlepszy?

Gdy idziesz do sklepu po serum na zmarszczki albo krem przeciwzmarszczkowy, powinieneś skupić się na dwóch istotnych cechach tego kosmetyku. Pierwszą z nich są składniki aktywne, druga natomiast dotyczy konsystencji tego produktu. Jak wybrać odpowiedni preparat na zmarszczki do swojego typu cery?

Jeżeli jesteś posiadaczką suchej cery, konsystencja twojego kremu powinna być bogata. Taka skóra powinna otrzymywać regularnie dobre odżywienie i nawilżenie. Gdy posiadasz cerę tłustą albo mieszaną, wybierz lekki, delikatny preparat na zmarszczki. Najczęściej są to żele albo emulsje. Dzięki bardziej wodnistej konsystencji nie obciążają one skóry, a jednocześnie dobrze ją nawilżają. 

To bardzo ważne, abyś znał swój typ cery. Do niego warto dopasować wszystkie kosmetyki do twarzy, których używasz. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz narazić się na pojawienie się odwrotnego efektu na skórze niż ten, który był zamierzony albo innych problemów skórnych.

Czy stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowe daje realne efekty?

Jeżeli wątpisz w to, że kosmetyki przeciwzmarszczkowe mają dobre działanie, to jest to prawdopodobnie wynik wielu czynników związanych z nieodpowiednim ich dobraniem do skóry twarzy. Otóż źle dopasowany krem do cery, często daje inny od zamierzonego efekt. A jeżeli nie stosuje się kosmetyków regularnie, ich działanie traci sens. 

Gdy się to robi systematycznie, zazwyczaj po paru miesiącach widać już dużą różnicę. W dodatku, co bardzo ważne, nie można wybiórczo podchodzić do pielęgnacji twarzy. Jeżeli stosujesz krem rano, a nie zmywasz wieczorem makijażu do snu, raczej nie spodziewaj się pozytywnych rezultatów. Każda skóra ma skomplikowaną strukturę, która wymaga systematycznej, kompleksowej i trwałej pielęgnacji. Ma na nią wpływ także sposób odżywiania czy palenie papierosów i picie alkoholu. 

Mamy nadzieję, że ten tekst wyjaśnił ci choć trochę, jak wybrać dobry kosmetyk na zmarszczki. Wierzymy, że znajdziesz szybko swój wymarzony krem, który po krótkim czasie używania go, da bardzo pozytywne rezultaty. Powodzenia w poszukiwaniach!