Reklama

Polska Liga eSportowa rozpoczyna projekt edukacyjny

5 września w Warszawie odbyła się konferencja Elektrownia Powiśle, podczas której Polska Liga Esportowa zaprezentowała swój nowy projekt o nazwie PLE: New Level. Głównym celem uruchomienia tego projektu jest popularyzacja eSportu w Polsce, wychowanie nowych, młodych graczy oraz stworzenie infrastruktury do szkolenia.

Według opisu, PLE: New Level to nowy projekt eSportowy, na który składa się cała sieć gier dla graczy amatorów. Z jej pomocą organizatorzy będą mogli wyłowić talenty wśród młodych ludzi, podpisać kontrakty z najwybitniejszymi z nich, a następnie rozwijać w kierunku profesjonalnego sportu.

Wydarzenia pod parasolem PLE: New Level będą odbywały się na poziomie szkolnym, miejskim, regionalnym i krajowym. W ten sposób najzwyklejsi nastolatkowie będą mogli wejść na najwyższy poziom i walczyć między sobą o miano najlepszego.

Według badań przeprowadzonych przez Game Story 2 i IQS, 87% polskich nastolatków w wieku od 12 do 18 lat regularnie gra w gry komputerowe. Niektórzy wydają nawet prawdziwe pieniądze na gry lub próbują znaleźć strony takie jak https://bonus-bez-depozytu.pl/, które dają darmowe bonusy.

Dlatego Polska Liga Cybersportu to dla większości z nich wielka szansa na pokazanie społeczeństwu i rodzicom, że gaming nie jest jałowym hobby.

Jak donosi serwis, zawody odbędą się w czterech popularnych dyscyplinach: Counter-Strike: Global Offensive, VALORANT, FIFA oraz Clash Royale. Dodatkowym urozmaiceniem imprezy będą ambasadorzy poszczególnych gier. Na przykład dla CS:GO Mariusz Loord Cybulski, dla VALORANT – Kamil baddyG Granicka, dla FIFA – Bartosz bejott Jakubowski, a dla Clash Royale – Marcin PowP Lepcinski.

W wyniku każdego turnieju gracze będą mogli awansować o jeden poziom. Ostatecznie najlepsi uczestnicy turniejów regionalnych dostaną się do finału, gdzie będą walczyć z mistrzami z innych regionów.

Pozytywnym efektem mistrzostw będzie powstanie 16 akademii cybersportu wspieranych przez władze miasta. Każda z nich zajmie się nauczaniem studentów i doprowadzeniem ich do poziomu profesjonalnego.

Do PLE: New Level można się rejestrować od 9 września, a pierwsze kwalifikacje odbędą się 24 września.

Reklama