Reklama

Jak rozpocząć przygodę z caravaningiem?

Podróżowanie kamperem dla wielu z nas jest prawdziwym marzeniem. Warto jednak zamiast snucia odległych planów już teraz zainteresować się szczegółami dotyczącymi caravaningu. W ten sposób zdobędziemy niezbędną wiedzę i sprawimy, że nasze marzenie stanie się znacznie bardziej realne. 

Weź udział w targach tematycznych 

Warto w jak największym stopniu rozszerzyć swoją wiedzę teoretyczną na temat caravaningu. Można ją łatwo poszerzyć, biorąc udział na tematycznych zlotach lub targach. Będzie to doskonała okazja, by na żywo obejrzeć kampery i campervany, zapoznać się z ich wyposażeniem oraz możliwościami. Jest to również sposób na zdobycie nowych znajomości, które często mogą być pomocne zwłaszcza dla początkujących amatorów caravaningu. 

Wypożycz kampera 

W momencie, gdy będziesz posiadał już wiedzę na temat caravaningu, możesz wyruszyć w prawdziwą podróż. Na początek, wielu osobom poleca się przetestowanie własnych sił w pojeździe wypożyczanym. W ten sposób będziemy mogli bez zbędnego przepłacania sprawdzić, czy ta forma spędzania wolnego czasu faktycznie nam odpowiada. Wypożyczając kamper za jedną dobę, zapłacimy średnio od 200 do nawet 800 złotych w zależności od modeli, wieku, wyposażenia danego pojazdu. Do wartości należy doliczyć jednak koszty serwisowe oraz wymaganą przez wypożyczającego kaucję.  

Kup kampera lub campervana na własność 

Jeśli upewnimy się, że podróże kamperem są czymś dla nas, nie warto czekać. Zakup nowego lub używanego kampera będzie początkiem fantastycznej przygody. Możemy również samodzielnie przebudować większy pojazd, tworząc wygodnego campervana. Pamiętajmy, że również ten pojazd powinien być chroniony ubezpieczeniem. Przykładową polisę znajdziesz na  https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/. Bezpieczeństwo w podróży jest zawsze priorytetem. Co więcej, decydując się na zakup na własność, kampera inwestujemy sporą kwotę, dlatego dodatkowe ubezpieczenie, które zagwarantuje nam kompleksową ochronę, jest pożądane. Ubezpieczenie jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/ posiada szeroki zakres ochrony, dlatego posiadające tego typu polisę możemy być pewni, że bez względu na sytuację drogową nigdy nie pozostaniemy z problemem sami.  

Caravaning jest mocno rozpowszechniony w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Taki sposób spędzania wolnego czasu daje nam elastyczność, wygodę oraz możliwość dowolnego zmieniania planów już w trakcie wycieczki. Okazuje się jednak, że również w Polsce nie brakuje miłośników podróżowania kamperami i campervanami. Warto zainteresować się caravaningiem, który być może stanie się prawdziwą pasją.