IV liga. Tur pokonał Wissę

Dziś w Łomży było mnóstwo walki, kilka kartek, ale też sporo jakości piłkarskiej. Niewątpliwie mecz dwóch czołowych drużyn ligi. A dla nas najważniejsze, że wygrany! Pokonujemy Wissę Szczuczyn 2:1. Brawo chłopaki!
Pierwsza połowa bez bramek i bez wyraźnej przewagi którejś ze stron.  Do przerwy było sporo walki i po jednej groźnej sytuacji.

Drugie 45 minut lepsze. Zaczęła Wissa od groźnego rzutu wolnego, na szczęście piłka zatrzymała się na murze. W 51 minucie Stypułkowski wykończył swój rajd strzałem, ale trafił jedynie w słupek. W 55 minucie objęliśmy prowadzenie. Wrzutka z rogu Michała Walczuka, niepewna interwencja bramkarza i Karol Car z bliska dołożył głowę, dając nam prowadzenie 1:0.

Nie utrzymaliśmy go długo. W 62 minucie tym razem róg dla Wissy. Michał Twardowski wyskoczył wysoko ponad naszą obroną i uderzył piłkę głową do siatki. Bez szans na skuteczną interwencję Łukaszewicza.
Tur powalczył do końca i opłaciło się. W 77 minucie odpalił Król Karol. Dostał piłkę na 30 metrze, podciągnął z nią na linię szesnastki i precyzyjnie trafił po ziemi. Końcówka nerwowa, trochę fauli i drobnych przepychanek, także sporo pretensji gospodarzy do sędziego. Wynik jednak się nie zmienił. Świetny rezultat, dzięki któremu wskakujemy na podium!

Wissa Szczuczyn – Tur Bielsk Podlaski 1:2 (0:0)
Michał Twardowski 62 – Karol Car 55, Karol Kosiński 77

Wissa: Dawid Jabłoński – Robert Cychol, Paweł Wasiulewski, Konrad Kamienowski, Jakub Jóźwik, Damian Łazarczyk (46 Bartosz Zmierczak), Marcin Świderski, Bartosz Szaraniec, Mateusz Zambrowski, Gabriel Krupiński (78 Kamil Bargielski), Michał Twardowski.

Tur: Mateusz Łukaszewicz – Krystian Kulikowski, Karol Car, Andrzej Lewczuk, Kacper Falkowski – Patryk Stypułkowski, Patryk Niemczynowicz, Kevin Kiersnowski (70 Łukasz Pawluczuk), Michał Walczuk (90+1 Damian Szklarz), Szymon Pęza – Karol Kosiński.

Żółte kartki: Cychol, Wasiulewski, Zmierczak, Kamienowski (Wissa), Stypułkowski, Kosiński (Tur).
Sędziował: Dawid Deptuła (Ignatki).