IV liga. Czołówka bez zmian

Mecz w Łomży z aktualnym liderem Podlaskiej 4 Ligi. Po pierwszej połowie schodziliśmy do szatni przegrywając 1:0 (Mateusz Koc w 28 minucie).

Druga połowa: gracz o pseudonimie „Zenek” dorzucił jeszcze dwie bramki dla gospodarzy.

W końcówce honorową bramkę dla Krypnianki zdobył z rzutu karnego Piotr Snarski.

Także po dwóch pierwszych meczach (z RUCHem i ŁKSem) Krypnianka pozostaje bez punktów.

NIE – to nie jest tragedia!

Przed startem tego sezonu wiedzieliśmy, że na początku zagramy z jednymi z najmocniejszych drużyn w lidze, a wyniki (1:3 i 2:5) pokazały nam przysłowiowe miejsce w szeregu.

W tej rundzie zawalczyliśmy z Ruchem o punkty do ostatniej minuty, a ci co spodziewali się ponownej lekcji od ŁKSu mogą poczuć się rozczarowani.

To pozwala optymistycznie patrzeć na kolejny mecz z TURem Bielsk Podlaski – przeciwnik jak najbardziej w naszym zasięgu, dodatkowo będzie to inauguracja tej rundy na stadionie w Krypnie.

Wyniki 17. kolejki KEEZA IV ligi:

19 marca (sobota)

ŁKS Łomża – Krypnianka Krypno 3:1

(Mateusz Koc 28, Xahne Reid 58, 84 – Piotr Snarski 90+1)

Hetman Białystok – Sparta Szepietowo 1:1

(Marcel Murzyn 51 – Patryk Ołów 1)

KS Grabówka – Orzeł Kolno 1:1

(Michał Szóstko 81 – Robert Brzeziński 10)

KS Wasilków – Warmia Grajewo 3:1

(Damian Fronc 7, Damian Zubowski 71, Mateusz Cichoński 90+4 – Paweł Kossyk 90+1)

Czarni Czarna Białostocka – Promień Mońki 1:3

(Bartłomiej Żuberek 90+2 – Damian Purta 38, 90+1, Maciej Odyjewski 52)

20 marca (niedziela)

KS Michałowo – MOSP Białystok 3:3

(Kacper Szadłowski 6, Krystian Dawidziuk 28, Piotr Skiepko 40 – Fabian Leonowicz 4, 36, Mateusz Karol 53)

Ruch Wysokie Mazowieckie – Cresovia Siemiatycze 5:0

(Kamil Jackiewicz 34, 76, 85, Patryk Pasko 45, Piotr Faszczewski 64)

Tur Bielsk Podlaski – Olimpia Zambrów 1:4

(Jan Kacprowski 67 – Przemysław Jastrzębski 18, Piotr Kosiński 40-sam., Kamil Zalewski 52, 90+4)

Oto relacja Tura:

Pogoda dopisała, frekwencja solidna, do udanej inauguracji wiosny przy Orzeszkowej zabrakło tylko punktów. Byliśmy jednak zespołem słabszym i przegraliśmy z Olimpią Zambrów 1:4.

Pierwsza poważna akcja gości w 13 minucie zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem Zalewskiego, a druga, w 18 minucie, już golem.

Mieliśmy całkiem sporo posiadania. Sporo szarpał jak zwykle Patryk Stypułkowski. W 30 minucie nawet minął bramkarza, ale dogranie przed bramkę wybili obrońcy. Także wybicie obrońcy, ale już naszego, skończyło się drugim golem dla gości.

W 40 minucie Piotr Kosiński zatrzymywał dogranie z prawej strony w taki sposób, że zapisał gola samobójczego.

Olimpia mocno zaczęła po przerwie. W 52 minucie wypuszczony w pole karne Zalewski lekko, lecz precyzyjnie kopnął obok Plisiuka do bramki.

Potrzebowaliśmy tlenu i dały je zmiany po godzinie gry.

Na plac weszli Kacprowski i niegotowy na cały mecz po urazie z Wasilkowa Karol Kosiński. Ten pierwszy w całości zrobił jedyną naszą bramkę. W 67 minucie został potrącony w polu karnym przez Malinowskiego, po czym wykorzystał jedenastkę.

Gdyby w 71 minucie Łukasz Popiołek pocelował z 10 metrów nie w bramkarza, to może… Szukaliśmy jakichś rozwiązań, między innymi Dzienis w końcówce stał się napastnikiem, ale nie przyniosło to goli.

W ostatniej akcji wynik na 4:1 ustalił Zalewski. Próbując zatrzymać akcję nasi dwaj zawodnicy zderzyli się i nie podnosili z murawy, zrobiła się sytuacja 5 na 3 i nie byliśmy w stanie tego obronić.