Strefa wypoczynku w ogrodzie – od czego zacząć?

Ogrody od zawsze stanowiły obiekt inspiracji dla twórców z różnych dziedzin. Kawałek działki pod miastem lub przydomowe poletko może stać się prawdziwą strefą wypoczynku i wytchnienia od codziennego zgiełku. W poniższym artykule podpowiadamy, od czego zacząć aranżację ogrodu.

Chillout we własnym rytmie

 Gdy za oknami w końcu robi się cieplej, rośnie ochota na spotkania z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Odpowiednio zaaranżowany ogród przyda się nie tylko miłośnikom grilla i fankom pikników, ale też każdemu, kto czuje się przytłoczony okresem jesienno-zimowym. Po okiełznaniu natury wyrwanej z zimowego letargu, przychodzi czas na przygotowanie otoczenia na nowy sezon! Pora, aby hamaki wróciły na taras, a lampki ledowe oświetliły drogę do ogrodu.

Zdefiniowane miejsce relaksu

W nowoczesnych ogrodach duży nacisk kładzie się na separowanie przestrzeni przeznaczonej roślinom, rekreacji i wypoczynkowi. Pojedyncze segmenty wydziela się poprzez oświetlenie, wówczas całość tworzy zachwycającą kompozycję. W nienagannie zaaranżowanej przestrzeni relaksu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, dlatego w ogrodzie najlepiej sprawdzą się lampki led z wbudowanym źródłem zasilania. Światełka wskazujące ścieżki prezentują się magicznie, a co więcej dzięki nim zaproszeni goście odnajdą się wręcz intuicyjnie w naszym uroczym zakątku. Wśród dostępnych możliwości, można spotkać modele dekoracyjne, które podkreślą przytulną atmosferę. Ciekawym pomysłem, wpisującym się we współczesną estetykę, jest umiejscowienie lampek na druciku w dużych szklanych naczyniach lub ozdobnych słoikach. Przed zakupem, warto upewnić się, czy wybrane produkty zostały przeznaczone do użytku zewnętrznego. W sklepie YourHomeStory można znaleźć lampy ledowe do ogrodu w dedykowanej kategorii.

Strefa wypoczynku w ogrodzie – YourHomeStory

Dla każdego coś miłego

Pierwsze koty za płoty – do ogrodu został wprowadzony baśniowy klimat. Teraz pora, aby wybrać idealne miejsca siedzące. W ogrodzie, inspirowanym ciepłym klimatem beach barów, spiszą się różnorodne rodzaje krzeseł i leżaków. Siedzenia ustawione wokół paleniska będą dobrym wprowadzeniem do wieczoru spędzonego w gronie przyjaciół. Z kolei w eleganckich miejscach sprawdzą się wiklinowe ławki i fotele ustawione wokół stołu. Przestrzeń zbudowana w ten sposób stworzy wiele okazji do rozmów w rodzinnym gronie. Jednak w żadnym ogrodzie nie może zabraknąć hamaku! Wygodna leżanka rozwieszona pośród natury to idealny sposób na radzenie sobie ze stresem. Bujając się lekko na świeżym powietrzu, zaczyna się rozumieć, skąd wynika fascynacja ogrodami w utworach artystycznych. Na szczęście, spośród różnych modeli można wybrać też doskonały hamak na taras i doznać chwili relaksu niezależnie od okoliczności.

Ogród dopasowany do potrzeb

Aranżacja ogrodu powinna być przede wszystkim zabawą, do której można zaprosić znajomych i rodzinę. Kawałek wydzielonej przestrzeni na świeżym powietrzu może stać się najciekawszym miejscem w mieście, jeśli zostanie wyposażony w stylowe dodatki oraz niezbędne akcesoria. Wystrój ogrodu powinien zmieniać się wraz z przychodzącymi potrzebami, dlatego zawsze warto mieć w pamięci sklep, taki jak YourHomeStory, w którym można znaleźć najważniejsze dodatki do ogrodu wpisujące się w najnowsze trendy.