Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Zioła – Destylacje – Roślinoczucie w Bobrownikach

4 lipca godz.09:30 - 19:30

350 zł

Na samej granicy z Białorusią, w niewielkich Bobrownikach, odbędą się wyjątkowe całodniowe warsztaty łączące zbieranie ziół, destylację hydrolatu i medytacyjną pracę ze zmysłem węchu. To propozycja dla tych, którzy chcą zwolnić tempo i naprawdę wejść w świat roślin – nie tylko teoretycznie, ale wszystkimi zmysłami.

Dzień pełen roślinnych odkryć

Warsztaty prowadzone przez Zorka Atelier to coś więcej niż typowy kurs zielarski. Uczestnicy spędzą cały dzień – od 9:30 do 19:30 – na wspólnym zbieraniu ziół prosto z podlaskiej ziemi, a następnie samodzielnie przeprowadzą destylację hydrolatu, który zabiorą do domu. To konkretna, namacalna pamiątka z warsztatu – własnoręcznie wykonana.

Równolegle pojawi się przestrzeń na głębsze poznanie roślin przez węch. Zajęcia z roślinoczucia i zmysłomówienia to rodzaj medytacyjnego spotkania z olejkami eterycznymi – uczestnicy będą próbować nazwać to, czego doświadczają nosem, co bywa zaskakująco trudne i zaskakująco przyjemne jednocześnie.

Podlasie na talerzu i w szklance

Organizatorzy zadbali też o to, żeby dzień był smaczny. W cenie warsztatów (350 zł) mieści się obiad, przekąski oraz napoje – w tym kombucha ze Świsłoczy, lokalna fermentowana herbata, która sama w sobie jest osobną historią do opowiedzenia.

Gdzie i kiedy

Warsztaty odbędą się w sobotę 4 lipca 2026 roku pod adresem Bobrowniki 57 (gmina Gródek). Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto nie zwlekać z decyzją. Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem [email protected] lub przez fanpage Zorka Atelier na Facebooku.

Szczegóły

Miejsce