III LIGA: Z PELIKANEM NA REMIS

W sobotę (06.05) Jagiellonia II Białystok zremisowała przy Elewatorskiej 2:2 z Pelikanem Łowicz w meczu 27. kolejki gr. I III ligi. Bramki dla Żółto-Czerwonych zdobyli Oliwier Wojciechowski (8′) i Maciej Bortniczuk (45′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Mateusza Borzyma. – Po pierwszej połowie nikt nie przypuszczał, że mecz będzie miał taki przebieg. Rywale stworzyli sobie jedną sytuacje, którą wykorzystali i dzięki temu poczuli wiatr w żaglach, co zaprocentowało szybkim wyrównaniem gości po bramce kontaktowej. Mecz był ciekawy pod każdą z bramek. Obie strony miały swoje sytuacje, wynik mógł być korzystny zarówno dla nas jak i dla Pelikana. Traktujemy ten remis jak porażkę, jesteśmy z niego bardzo niezadowoleni. To jest dla nas lekcja na przyszłość. Nie możemy dopuszczać do sytuacji, kiedy po dobrej pierwszej połowie wszystko sypie się w drugiej – powiedział trener Borzym.

Swój kolejny ligowy mecz rezerwy „Dumy Podlasia” rozegrają w przyszłą niedzielę, 14 maja, o godz. 16:00. Zmierzą się wówczas, na wyjeździe, z pozostającą w czubie tabeli Lechią Tomaszów Mazowiecki.

27. kolejka gr. I III ligi. Sobota, 6 maja, godz. 12:00.

Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz 2:2 (2:0).

Bramki dla Jagiellonii II: Wojciechowski 8′; Bortniczuk 45′.

Skład Jagiellonii II: Abramowicz – Olszewski, Tabiś (Matsui 69′), Czerech, Pankiewicz, Lewicki (Huczko 79′), Camara (Matus 69′), Wiktoruk (K), Orpik, Wojciechowski, Bortniczuk (Zyśk 79′).