Reklama

ULTRAMARATON KOLARSKI ZLOKALIZOWANY NA PIĘKNYM PODLASIU – Trasy

PODLASKA SZOSA 220

Zostań szosowym Ultra Duchem Puszczy

Wsiądź na rower, powiedz „podoba się dla mnie” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i  niezapomniane widoki.

Podlaska Szosa 220 km to idealna trasa, która nie tylko pozwoli poczuć sportowego ducha, ale przede wszystkim zapewni Ci niepowtarzalne widoki i przeżycia. Na pokonanie tego dystansu masz 40 godzin, więc nie ma obaw.

Swoją ultra magiczną wycieczkę rozpoczniesz w samym sercu puszczy – Białowieży. Pierwszy odcinek to 50 km, które na wybornie asfaltowej drodze spędzisz sam na sam z prastarym lasem, a puszczańskie powietrze da Ci siłę na dalsze zmagania.

W dalszej części opuścisz już białowieskie rezerwaty przyrody, by trafić do bajecznej Krainy Otwartych Okiennic. Droga biegnie przez kilka urokliwych wsi z drewnianymi zdobionymi domkami i malowniczymi cerkwiami. Lokalne gospodarstwo agroturystyczne zaprosi Cię do skosztowania pysznej orzeźwiającej lemoniady, ale nie rozpędzaj się bo za chwile Plutycze!

Następny na trasie jest Bielsk Podlaski. Niektórzy nazywają tę miejscowość południową stolicą regionu. Z pewnością to stolica kulinarna. To właśnie tam posmakujesz niesamowitych, regionalnych przysmaków – kartaczy, babki oraz kiszki ziemniaczanej.

Po obfitym posiłku, przed Tobą dalsze poznawanie krainy, w której od teraz nazwy miejscowości pisane będą w dwóch językach.

Uwaga! W Szerniach na początkujących Ultra Duchów Puszczy mieszkańcy będą czekać z wyjątkową niespodzianką, zaś nieco dalej kolejną atrakcją będzie nieoficjalny punkt kontrolny w Pasiecznikach – nie przegap! Tam również Cię zaskoczymy!

Ostatni odcinek biegnie przez Hajnówkę do stolicy puszczy – Białowieży. Tam wjedziesz oficjalnie na metę jako Ultra Duch Puszczy z „We Are The Champions” w tle, odbierzesz medal i wyjątkowy pakiet prezentów.
Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze!

Ciekawe czy po zakończonym ultramaratonie znajdziesz czas na spróbowanie oryginalnego, legendarnego ducha puszczy? Z pewnością zasłużyłeś na taką celebrację!

Trudność trasy: łatwa

Nawierzchnia: lokalne drogi asfaltowe, bardzo mały ruch samochodowy. Trasom krajowym mówimy stanowcze NIE!

Na trasie znajduje się 2-kilometrowy odcinek specjalny „Ultra Duch Puszczy Strade Bianche”. Osoba, która pokona najszybciej ten odcinek, wygra cenną nagrodę


Ta trasa Ultra Ducha Puszczy została w całości objechana przez Organizatora, a relacje z przejazdu będą udostępniane w kanałach społecznościowych wydarzenia.

Limit startujących: 150 osób. Nie zwlekaj! Ultra Duch puszczy musi być szybki!

PODLASKA SZOSA 500

Chcesz zostać prawdziwym Szosowym  Ultra Duchem Puszczy??

Wsiądź na rower, powiedz „podoba się dla mnie” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i  niezapomniane widoki.

Podlaska Szosa  500 km to malownicza trasa, na której zobaczysz kilka oblicz tego niesamowitego rejonu Polski.

Bez obaw. Masz aż 60 godzin na pokonanie tego dystansu, więc zdążysz 🙂

Wystartujesz z pięknej Białowieży, jadąc przez 30 kilometrów wspaniałą puszczą i gęstymi lasami, mogąc przy tym podziwiać nienaruszoną podlaską przyrodę. Idealnie gładkimi asfaltami dotrzesz do  Hajnówki i tam ujrzysz pierwszą na trasie malowniczą cerkiew. Gładkimi asfaltami  po wsiach, gdzie czas zatrzymał się dziesiątki lat temu, dotrzesz dotrzesz do  sielskiej  Narwi  z niebieską cerkwią, a dalej już wjedziesz w bajkową Krainę Otwartych Okiennic przemierzając najdłuższą chyba na Podlasiu wieś Trześciankę. Zobaczysz tam najpiękniejsze na całej trasie cerkwie, kolorowe zdobione domy. Klimat tej krainy jest naprawdę nie do kupienia i warto będzie się zatrzymać, by poczuć z bliska tę magię,  zrobić pamiątkowe zdjęcie i napić się orzeźwiającej lokalnej lemoniady.

Nieco dalej w Bielsku Podlaskim, nieformalnej stolicy południowego Podlasia, będzie czekać pyszne, regionalne jedzenie (babka i kiszka ziemniaczana, kartacze). Będzie to również pierwszy punkt kontrolny na trasie.

Po obfitym posiłku ruszysz w kierunku sławnych Plutycz.

Malowniczymi wioskami, przecinając Narwiański Park Narodowy dotrzesz do Tykocina, który oprócz swojej urzekającej pożydowskiej architektury, oferuje też coś dla wielbicieli spokoju ducha – to brama Biebrzańskiego Parku Narodowego i wjazd na „Łosiostradę”, czyli jedną z piękniejszych dróg na Podlasiu, tzw. Carską Drogę. Serio, uwaga na łosie!

W miejscowości Dobarz w „Dworze Dobarz” będzie lokalny punkt wsparcia. Stamtąd z pełnym bidonem skierujesz się do Moniek (30 km), czyli punktu kontrolnego z możliwością noclegu. W tym punkcie trasy na liczniku zobaczysz już pokonane 250 km.

Kolejnym celem będzie Sokółka i poznawanie na dystansie 70 km północnej części trasy, tak odmiennej od pozostałych. Tam zorganizowaliśmy kolejny 3 punkt kontrolny z jedzeniem. Dalej wjedziesz w piękny rejon Wzgórz Sokólskich, pojawi się już trochę podjazdów. Zbliżysz się bardzo do granicy polsko-białoruskiej.

Wschodnia część Podlasia jest niesamowita pod względem widokowym. Uwierzcie, wschody i zachody słońca są tam najbardziej malownicze w Polsce!

W Krynkach objedziesz serce tej miejscowości, czyli jedno z największych znanych nam rond. Ma 12 odchodzących ulic, a większe znajduje się tylko w Paryżu. Dalej pojedziesz wzdłuż granicy, aż do Kruszynian, czyli wioski polskich Tatarów. Zobaczysz tam się meczet, mizar oraz prawdziwą jurtę. Podlasie jest bardzo zróżnicowane kulturowo i takiej mieszanki nie ma w innych częściach kraju.

Zaprzyjaźniona już z nami gmina Michałowo przygotuje punkt kontrolny w Bondarach, 70 km przed metą. Przy pięknym jeziorze będziesz smakować podlaskich rarytasów. Będzie to 4 punkt kontrolny na trasie . Dalej czekać Cię będzie objazd części jeziora i dojedziesz do urokliwej Narewki, tak aby dotrzeć do Puszczy Białowieskiej. Ostatnie 20km to przeprawa przez krainę żubra drogą wyłączona z ruchu. Potem już tylko meta, gdzie wjedziesz jako Ultra Duch Puszczy z muzyką w tle „We Are The Champions”. Odbierzesz również medal i pakiet prezentów. Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze!

Ciekawe czy po zakończonym ultramaratonie znajdziesz czas na spróbowanie oryginalnego, legendarnego ducha puszczy? Z pewnością zasłużyłeś na taką celebrację!

Trudność trasy: łatwa , wymaga doświadczenia z trasami powyżej 300-400km. Nawierzchnia: 500 km lokalne asfaltowe drogi o bardzo dobrej jakości

Na trasie znajduje się 2-kilometrowy odcinek specjalny „Ultra Duch Puszczy Strade Bianche”. Osoba, która pokona najszybciej ten odcinek, wygra cenną nagrodę 🙂

Trasa w 100% przejechana przez organizatora na oponach 28 mm.

Trasa ultramaratonu prowadzi lokalnym drogami o dobrych nawierzchniach i z bardzo małym ruchem samochodowym.

Trasom Krajowym mówimy stanowcze Nie!

Limit startujących -150 osób. Nie zwlekaj! Ultra Duch puszczy musi być szybki

PODLASKI GRAVEL 220

Chcesz zostać Gravelowym Ultra Duchem Puszczy?

Wsiądź na rower, powiedz „podoba się dla mnie” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i  niezapomniane widoki.

Podlaski Gravel 220 km to idealna trasa, od której zaczniesz swoją przygodę ultramaratonem i posmakujesz gravelowego świata. Możesz ją przejechać także rowerem MTB.

Masz obawy, że dystans jest zbyt duży? Niepotrzebnie. Masz aż 40 godzin na ukończenie.

Ta trasa zabierze Cię na niezapomnianą wycieczkę po urokliwej krainie, jaką jest Podlasie. Wystartujesz z malowniczej Białowieży jadąc 50 kilometrów dziką puszczą i gęstymi lasami podziwiając nienaruszoną przyrodę. Zbliżysz się także do samej granicy z Białorusią dojeżdżając do Jeziora Siemianowskiego.

Następnym punktem na trasie będzie jedyny w Polsce skit, czyli prawosławna pustelnia w Odrynkach położona na wyspie. Po nim miniesz sielską Narew z bajeczną niebieską cerkwią i wjedziesz w bajkową Krainę Otwartych Okiennic. Zobaczysz tam najpiękniejsze na całej trasie cerkwie, miniesz kolorowe drewniane domki z rzeźbionymi okiennicami. Tam w urokliwej agroturystyce będzie czekała na Ciebie pyszna, orzeźwiająca lokalna lemoniada.

W Bielsku Podlaskim posmakujesz niesamowitych, regionalnych przysmaków – kartaczy, babki oraz kiszki ziemniaczanej. Tam nabierzesz siły na dalsze sportowe i krajoznawcze zmagania. Zjedz do syta, bo przed Tobą jeszcze moc atrakcji. W dalszej części trasy poznasz miejscowości, których nazwy pisane są w dwóch językach. To prawdziwe wielokulturowe Podlasie.

W Szerniach mieszkańcy zorganizują niespodziankę dla początkujących Ultra Duchów Puszczy. W Dubiczach Cerkiewnych Twoim oczom ukaże się piękna cerkiew w magicznym kolorze nieba. Następnie przyjdzie czas na obcowanie z naturą w rezerwacie Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej. Urzekające puszczańskie jeziorko w Topile z pewnością zrobi na Tobie niesamowite wrażenie.

Na koniec przejedziesz przez samo serce Puszczy Białowieskiej. Wjeżdżając na metę do Białowieży kolarzy Ultra Ducha Puszczy przywita głośne „We Are The Champions”.

To właśnie wtedy odbierzesz medal i wyjątkowy pakiet prezentów. Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze!

Ciekawe czy po zakończonym ultramaratonie znajdziesz czas na spróbowanie oryginalnego, legendarnego ducha puszczy? Z pewnością zasłużyłeś na taką celebrację!

Trudność trasy: łatwa

Nawierzchnia: ok 140 km szutrów, dróg nieutwardzonych (bez asfaltu), 89 km asfalt.

Trasa w 100% zostanie objechana przez Organizatora 15 października 2022, a relacja z przejazdu będzie dostępna na social mediach.


Limit startujących: 150 osób. Nie zwlekaj! Ultra Duch puszczy musi być szybki 🙂 

PODLASKI GRAVEL 550

Chcesz zostać prawdziwym Gravelowym Ultra Duchem Puszczy??

Wsiądź na rower, powiedz „podoba się dla mnie” i zacznij podlaską przygodę z duchem! Czekają na Ciebie żubry, bociany i  niezapomniane widoki.

Podlaski Gravel 550 km to malownicza trasa, na której zobaczysz kilka oblicz tego niesamowitego rejonu Polski.

Możesz ją przejechać także rowerem MTB lub gravelem, przełajem itp.

Bez obaw. Masz aż 60 godzin na pokonanie tego dystansu, więc zdążysz 🙂

Wystartujesz z pięknej Białowieży, jadąc przez 30 kilometrów wspaniałą puszczą i gęstymi lasami, mogąc przy tym podziwiać nienaruszoną podlaską przyrodę. Zobaczysz niezwykłe jezioro w miejscowości Topiło, a jadąc dalej przez Hajnówkę, ujrzysz pierwszą na trasie malowniczą cerkiew. Szutrowymi drogami po wsiach, gdzie czas zatrzymał się dziesiątki lat temu dotrzesz do jedynego w Polsce skitu (czyli prawosławnej pustelni) w Odrynkach. Miejsce iście nie z tej ziemi z niesamowitym klimatem.

Następna będzie sielska Narew z niebieską cerkwią, a dalej już wjedziesz w bajkową Krainę Otwartych Okiennic przemierzając najdłuższą chyba na Podlasiu wieś Trześciankę. Zobaczysz tam najpiękniejsze na całej trasie cerkwie, kolorowe zdobione domy. Klimat tej krainy jest naprawdę nie do kupienia i warto będzie się zatrzymać, by poczuć z bliska tę magię,  zrobić pamiątkowe zdjęcie i napić się orzeźwiającej lokalnej lemoniady.

Nieco dalej w Bielsku Podlaskim, nieformalnej stolicy południowego Podlasia będzie czekać pyszne, regionalne jedzenie (babka i kiszka ziemniaczana, kartacze). Będzie to również pierwszy punkt kontrolny na trasie.

Po obfitym posiłku ruszysz w kierunku sławnych Plutycz.

Malowniczymi wioskami, przecinając Narwiański Park Narodowy dotrzesz do Tykocina, który oprócz swojej urzekającej pożydowskiej architektury, oferuje też coś dla wielbicieli spokoju ducha – to brama Biebrzańskiego Parku Narodowego i wjazd na „Łosiostradę”, czyli jedną z piękniejszych dróg na Podlasiu, tzw. Carską Drogę. Serio, uwaga na łosie!

W miejscowości Dobarz w „Dworze Dobarz” będzie lokalny punkt wsparcia. Z tamtąd z pełnym bidonem skierujesz się do Moniek (30 km), czyli punktu kontrolnego z możliwością noclegu. W tym punkcie trasy na liczniku zobaczysz już pokonane 250 km.

Kolejnym celem będzie Sokółka i poznawanie na dystansie 70 km północnej części trasy, tak odmiennej od pozostałych. Tam zorganizowaliśmy kolejny punkt kontrolny z jedzeniem. Dalej wjedziesz w piękny rejon Wzgórz Sokólskich, pojawi się już trochę podjazdów. Zbliżysz się bardzo do granicy polsko-białoruskiej.

Wschodnia część Podlasia jest niesamowita pod względem widokowym. Uwierzcie, wschody i zachody słońca są tam najbardziej malownicze w Polsce! W Krynkach objedziesz serce tej miejscowości, czyli jedno z największych znanych nam rond. Ma 12 odchodzących ulic, a większe znajduje się tylko w Paryżu.

Dalej pojedziesz wzdłuż granicy, aż do Kruszynian, czyli wioski polskich Tatarów. Zobaczysz tam się meczet, mizar oraz prawdziwą jurtę.

Podlasie jest bardzo zróżnicowane kulturowo i takiej mieszanki nie ma w innych częściach kraju.

We wsi Jałówka ujrzysz ruiny kościoła z 1915 roku  (robią wrażenie!) i cerkiew z trzema złotymi kopułami. Odjeżdżając od granicy wschodniej, skierujesz się nad Jezioro Siemianowskie, największy zbiornik wodny na Podlasiu. Zaprzyjaźniona już z nami gmina Michałowo przygotuje punkt kontrolny w Bondarach, 70 km przed metą. Przy pięknym jeziorze będziesz smakować podlaskich rarytasów.

Dalej czekać Cię będzie objazd części jeziora, tak aby dotrzeć do Puszczy Białowieskiej. Ostatnie 55 km to przeprawa przez krainę żubra. Potem już tylko meta, gdzie wjedziesz jako Ultra Duch Puszczy z muzyką w tle „We Are The Champions”. Odbierzesz również medal i pakiet prezentów.

Od tego momentu będziesz w naszej rodzinie już na zawsze! Ciekawe czy po zakończonym ultramaratonie znajdziesz czas na spróbowanie oryginalnego, legendarnego ducha puszczy? Z pewnością zasłużyłeś na taką celebrację!

Trudność trasy: łatwa, wymaga doświadczenia z trasami powyżej 300-400km

Nawierzchnia: 150 km asfaltu, szutry i nieutwardzone drogi

Trasa w 100% zostanie objechana przez Organizatora w maju 2023, a relacje z przejazdu będą dostępne na social mediach. 

Limit startujących – 150 osób. Nie zwlekaj! Ultra Duch puszczy musi być szybki

Reklama