Reklama

Halfway Festival Białystok 2019

W ostatni weekend czerwca, w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się Halfway Festival Białystok 2019. Jak co roku nasze miasto stanie się miejscem spotkań miłośników polskiej i zagranicznej muzyki alternatywnej.

Ósma edycja Halfway Festival potrwa od 28 do 30 czerwca. To wydarzenie dla tych, którzy lubią poszukiwać – ciekawych i świadomych odbiorców kultury. Skupia się głównie na dwóch muzycznych nurtach: songwriterskim i folkowym. W tym roku w Białymstoku wystąpi 13 wykonawców. Na scenie zobaczymy My Brightest Diamond, Foxing, Strand Of Oaks. Wystąpia także m.in. Julia Holter, Káryyn, GYDA, Tęskno, Oxford Drama, Palina. Wszystkie koncerty odbędą się w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Miasto Białystok wspiera organizację tego wydarzenia kwotą 300 tys. zł.

– Halfway Festival nierozerwalnie kojarzy się z Białymstokiem. Jest to kluczowe wydarzenie kulturalne, a to oznacza, że przez kolejne trzy lata impreza będzie współfinansowana przez Miasto. Uważamy, że od strony artystycznej i promocyjnej Halfway Festival świetnie działa i dla wielu osób przyjeżdżających do Białegostoku jest niezwykle ważnym wydarzeniem – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia podkreślają, że podczas festiwalu wykonawcy są tak samo ważni jak publiczność. Być może dlatego podczas tej imprezy wytwarza się specyficzna atmosfera. Można porozmawiać z artystą, spotkać go wśród publiczności, spacerującego na terenie festiwalu czy zwiedzającego miasto. Festiwal staje się miejscem, w którym przenika się muzyczna tradycja Europy Zachodniej, Wschodniej oraz Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronach www.halfwayfestival.com oraz www.oifp.eu.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok