Reklama

Grudzień w Teatrze Dramatycznym

Do końca roku widzowie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku będą mieli okazję obejrzeć znane i lubiane spektakle. Na afisz powrócą: „Mayday”, „Skąpiec” i „Chłopcy”. W repertuarze znajdzie się także najnowsza produkcja, czyli „Posprzątane”.


„Pani Pylińska i sekret Chopina”

Spektakl w reżyserii Adama Opatowicza to urocza historia młodego Erica, który uczy się gry na fortepianie pod okiem pani Pylińskiej, polskiej emigrantki. Jej metody nauki, choć z pozoru dziwaczne, pomagają zrozumieć, że w życiu liczą się właśnie małe rzeczy i ulotne momenty. Spektakl będzie można zobaczyć 9 grudnia o godzinie 19.00 i 10 grudnia o godzinie 16.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N, Białystok).

„Skąpiec”, „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek”

W repertuarze Teatru nie zabraknie również tytułów dla dzieci i młodzieży szkolnej. W klasycznej komedii Moliera „Skąpiec” w reżyserii Tomasza Mana, Harpagon aranżuje małżeństwa swoich dzieci tak, aby przyniosły mu korzyść finansową. Jednak jego dzieci oddały już swoje serca i nie zamierzają podążać za życzeniami ojca. Pieniądze od zawsze wzbudzały wiele emocji, ale czy są ważniejsze od miłości, od szczęścia własnych dzieci? Przekonają się o tym ci, którzy wybiorą się do Kina Ton: 13, 14, 15, 16 oraz 17 grudnia.

Najmłodszych widzów instytucja zaprasza na przedstawienie  „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek”. Sztuka adresowana jest przede wszystkim do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych. Przygody sławnego kozła rozwijają wyobraźnię, zapewniają dużą dawkę śmiechu, a przy tym edukują najmłodszych, czym jest teatr.

„Dekameron”

Przywitanie nowego roku 2024 w dobrym humorze i doborowym towarzystwie, zapewni widzom komedia grana w ostatni weekend grudnia. „Dekameron” Giovanniego Boccaccia to dziesięć historii opowiadanych przez mieszkańców Florencji, uciekających za miasto przed zarazą. Ze zbioru reżyser Igor Gorzkowski wybrał te opowieści, których głównym tematem jest pragnienie, zdrada oraz miłość we wszelakich odsłonach. Boccaccio skupia się głównie na postaciach kobiecych, opowiada o ludzkich słabościach, zmysłowości, a dialogi zabarwione są humorem i erotyką.

Bilety na wszystkie przedstawienia można kupić w kasie Teatru Dramatycznego przy l. Suraskiej 1, jak również na stronie internetowej Teatru Dramatycznego

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama