Reklama

Funkcjonariusze przejęli podrobioną odzież i torebki

Funkcjonariusze przejęli podrobioną odzież i torebki

Data publikacji 17.05.2023

Przejęcie ponad 300 sztuk odzieży i torebek z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek, to efekt pracy wysokomazowieckich kryminalnych. Towar sprzedawany był na stoisku, prowadzonym przez 29-latkę. Mieszkanka powiatu zambrowskiego usłyszała już zarzut. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wysokomazowieckiej komendy ustalili, że na targowisku w Czyżewie mogą być sprzedawane przedmioty z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Informacje mundurowych potwierdziły się w trakcie wczorajszego przeszukania stoiska. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 sztuk odzieży i toreb. Bluzy, koszulki, bielizna i torby nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich znaki towarowe zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko kilku z pokrzywdzonych podmiotów wyniosła ponad 80 tysięcy złotych.


Przejęty towar nie trafi już na rynek, a jego właścicielka usłyszała już zarzut. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama