Reklama

Finisaż wystawy Iwony Kolasińskiej „Kontrapunkty” Zespół Complane zwycięzcą Rockowań 2021 Finał Rockowań 2021

Kontrapunkt (z łac. punctus contra punctum, dosł. „nuta przeciw nucie”) – to technika kompozytorska, która polega na prowadzeniu kilku niezależnych linii melodycznych (polifonia) zgodnie z określonymi zasadami harmonicznymi i rytmicznymi. Kontrapunkt można podzielić na kontrapunkt ścisły (kanon) i swobodny (m.in. fuga). W drugim, węższym znaczeniu jest określeniem dla głosu współdziałającego z tematem.

Iwona Kolasińska zajmuje się malarstwem, scenografią, instalacją, projektowaniem graficznym oraz szeroko rozumianym design’em. W jej twórczości główną inspiracją jest światło, kolor, przestrzeń, różne stany skupienia materii, surrealizm, konstruktywizm, historie ludzkie i film.

Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dwóch specjalności: plastyka intermedialna oraz mixmedia (2007). W 2013 ukończyła studia podyplomowe ze scenografii filmowej na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma za sobą udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, realizację warsztatów artystycznych:  XVII Biennale Sztuki dla Dziecka, VII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, 7. Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta w Poznaniu oraz działań z zakresu edukacji artystycznej. Należy do ZPAP o. Gdański oraz do Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę – InSEA.

Więcej o autorce można się dowiedzieć na jej stronie internetowej.

źródło i fot.: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku
oprac.: Edyta Chodakowska – Kieżel

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama