Reklama

Festiwal Literacki „Autorzy i książki”. Edycja VII – na wesoło

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na VII odsłonę Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”. Motywem tegorocznej edycji jest humor. Będą spektakle, warsztaty, koncert i spotkania z autorami. Festiwal rozpoczyna się w poniedziałek (22.05) i potrwa do soboty (27.05). Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Podlaskiego.


W tym roku festiwal – pięć dni pełnych atrakcji dla miłośników literatury – odbywa się pod hasłem „na wesoło”, na cześć znakomitego komediopisarza, Aleksandra Fredry. To spotkania z wybitnymi autorami, takimi jak prof. Jerzy Bralczyk, Martin Ryšavý, Mariusz Szczygieł czy Dariusz Jakubowski, którzy opowiedzą o swojej twórczości i sekretach dobrego dowcipu. Nie zabraknie muzyki, poezji i teatru.

Niezmiennie głównym celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowania literaturą i kulturą, a także zaszczepienie w świadomości użytkowników, niezależnie od wieku, obrazu biblioteki jako atrakcyjnej, przyjaznej przestrzeni, sprzyjającej rozwijaniu pasji i wiedzy oraz kształtowaniu świadomości. 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama