Reklama

III LIGA: SOKÓŁ POKONANY

Jagiellonia II Białystok pokonała 3:1 u siebie Sokoła Ostróda w meczu 29. kolejki grupy pierwszej trzeciej ligi. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelili Patryk Czerech, Jakub Orpik i Mateusz Malec.

O komentarz do rywalizacji poprosiliśmy trenera rezerw Jagi, Mateusza Borzyma. 

– Na szczęście mecz składa się z dwóch połów. W pierwszej posiadaliśmy piłkę, ale brakowało konkretów pod bramką rywala. Porozmawialiśmy w sztani o tym, czego nam brakuje. Potrzebowaliśmy większej intensywności, lepszej reakcji po stracie piłki i zdobywania trzeciej strefy, podawania za plecy przeciwnika. Gol Patryka Czerecha dał nam większą wiarę. Zdobywa dla nas bardzo ważne bramki. Dziś zmiany dały nam akcję bramkową. Szymon Pankiewicz zagrał do Eryka Matusa, a ten obsłużył Mateusza Malca, który po indywidualnej akcji wpisał się na listę strzelców. Wierzę, że ten mecz zbuduje nas na końcówkę sezonu – podsumował szkoleniowiec. 

W następnej kolejce Żółto-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Początek rywalizacji w środę, 24 maja, o godzinie 18:30. 

29. kolejka III ligi, gr. I

Jagiellonia II Białystok – Sokół Ostróda 3:1 (0:1)
Bramki: Czerech 48′, Orpik 77′, Malec 85′ – Mościcki 32′ 

Jagiellonia II: Żynel – Tabiś, Kobus, Czerech, Lewicki (75′ Huczko), Olszewski (83′ Pankiewicz), Orpik, Wojciechowski (54′ Malec), Wiktoruk, Wasilewski (83′ Matus), Bortniczuk  (75′ Zyśk)

Reklama