Reklama

Elżbieta Dzikowska fotografuje…

 Od piątku w białostockim ratuszu można oglądać wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej ”Na ziemi i na wodzie”. Znana podróżniczka swoimi interesującymi gawędami przyciągnęła do Muzeum sporą grupę ciekawskich, nie wyłączając najsłynniejszych podlaskich fotografików.

 Elżbieta Dzikowska jest historykiem sztuki, sinologiem (czyli zna język chiński), ale przede wszystkim zasłynęła z licznych podróży. Wyreżyserowała i nakręciła wiele filmów dokumentalnych, zrealizowała całe cykle programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Kiedyś fascynowała ją Ameryka Południowa i niezmierzone przestrzenie kontynentu afrykańskiego, teraz najczęściej podróżuje do Azji Wschodniej.Ale ma swoje ulubione miejsca w Polsce – w Bieszczadach i oczywiście na Podlasiu.

 Na wernisaż wystawy Elżbieta Dzikowska przywiozła kilka swoich książek. Pomiędzy nimi znalazł się album ”Uśmiech świata”. Opatrzony wstępem Ryszarda Kapuścińskiego album pokazuje inne oblicze kontynentu afrykańskiego – pełne ciepła i uśmiechu, bo zdaniem Dzikowskiej uśmiech jest najbardziej międzynarodowym językiem. Wystawa prezentuje powiększone do gigantycznych rozmiarów makrofotografie a może tylko fantastyczne kształty przyrody – ale to już jest tajemnica autora.

https://www.bstok.pl/up/news/1053_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1053_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1053_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1053_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1053_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1053_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1053_7.jpg

Reklama