Reklama

ECC 2018. Polacy bez straty punktu

 

W Białymstoku rozpoczęły się Klubowe Mistrzostwa Europy w badmintonie. Na kortach europejskiej areny swoje pierwsze gry rozegrały kluby z 11 państw. Polskie drużyny, mistrz kraju SKB Litpol Malow Suwałki oraz wicemistrz Hubal Białystok, pokonały swoich rywali bez straty punktu. Swoje spotkania wygrali również faworyci z Rosji.

Pierwszego dnia swoje pojedynki w pierwszej kolejce spotkań rozegrało 12 zespołów. W akcji widzieliśmy gospodarzy turnieju zawodników Hubala Białystok oraz SKB Litpol Malow Suwałki. Obie polskie drużyny wygrały swoje mecze w stosunku 5:0. Białystok pokonał BC Jonglenster z Luksemburga, a Suwałki łotewską Valmierę. To najwyższe wyniki inauguracyjnego dnia Klubowych Mistrzostw Europy.


– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Cieszę się, bo wygrana w pierwszym meczu daje nam praktycznie awans do ćwierćfinału – powiedział po wygranym spotkaniu trener SKB Suwałki Jerzy Dołhan.

– Mieliśmy dobre losowanie, trafiliśmy do trzy zespołowej grupy, a więc we czwartek zmierzymy się w meczu o zwycięstwo w grupie. Liczę na jak najlepszy wynik w tym turnieju, bo chcemy pokazać, że mamy dobry i silny klub podsumował trener mistrzów Polski.

Swoje spotkanie wygrali również faworyzowani Rosjanie z Primorye Vladivostok, którzy pokonali hiszpański Recreativo Ies la Orden 4:1. W tym samym stosunku wygrała portugalska ekipa ACD Che Lagoense w pojedynku z belgijskim BAD79 Anderlecht oraz słowacka Lokomotiva Koszyce z Norwegami z BK Moss.

Bardzo zacięty pojedynek stoczyły kluby z Włoch i Czech. Wygrali Włosi z Calvi Network Milano z czeską drużyną Deltacar Benatki n/J 3:2.

Jutro do gry wchodzą francuskie zespoły Chambly Oise z Robertem Mateusiakiem w składzie oraz obrońca trofeum Issy Les Moulineaux, którzy zmierzą się z drużynami ze Słowacji i Łotwy. Początek pierwszej serii spotkań we środę o godz. 12.00 w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.

Harmonogram gier, środa:
20.06.2018

12:00 PM – Group 4 Primorye Vladivostok – UKS Hubal Bialystok
12:00 PM – Group 4 BC Jonglenster – Recreativo Ies La Orden
12:00 PM – Group 1 Issy Les Moulineaux BC – Lokomotiva Kosice
4:00 PM – Group 3 Calvi Network BC Milano – ACD Che Lagoense
4:00 PM – Group 3 BAD79 Anderlecht – BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou
4:00 PM – Group 2 BC Chambly Oise – Valmiera BK


Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie mistrzostw (ecc2018.bialystok.pl), lub profilu facebookowym wydarzenia.

Zdjęcia: Rafał Oleksiewicz

Artykuł ECC 2018. Polacy bez straty punktu pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama