Reklama

Dziesięciu kurierów zatrzymanych w miniony weekend 

Wczoraj (25.09.2022 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych zatrzymali trzech obywateli Ukrainy. Dwaj z nich przewozili w sumie ośmiu cudzoziemców (ob. Syrii), którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Trzeci z Ukraińców przyjechał po odbiór nielegalnych migrantów. Kolejnego obywatela Ukrainy, który przewoził Jemeńczyka zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży. Z kolei tego dnia na odcinku polsko-litewskiej granicy państwowej funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali Białorusina, który przewoził trzech obywateli Afganistanu.

Dzień wcześniej (24.09.2022 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży zatrzymali Polaka, który przewoził trzech obywateli Somalii. Kilka godzin później funkcjonariusze z tej samej placówki zatrzymali obywatela Turkmenistanu, który przewoził pięciu Afgańczyków.

Z kolei (23.09.2022 r.) w piątek na odcinku polsko-białoruskim zatrzymano w sumie trzech kurierów pochodzących z Afganistanu, Rosji i Białorusi, którzy przewozili w sumie 9 cudzoziemców z Jemenu i Afganistanu.

Wobec wszystkich cudzoziemców, którzy przewozili nielegalnych migrantów, oprócz zarzutów za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, dodatkowo zostały wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 277 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko – białoruskiej (166) i polsko – litewskiej (111).

Reklama