Reklama

Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej – 24 marca

Podczas Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej zaprezentuje się sześć wydziałów uczelni, które przedstawią swoją ofertę edukacyjną różnorodnych kierunków studiów I stopnia. Innowacyjne laboratoria, ciekawe wykłady i warsztaty, a także projekty studenckich kół naukowych, czy spotkania z wykładowcami i studentami – to wszystko ma zachęcić młodych ludzi do studiowania na Politechnice Białostockiej. Zajęcia będą prowadzone w różnych ścieżkach tematycznych, począwszy od architektury, inżynierii środowiska, leśnictwa, budownictwa, elektryki, informatyki, po matematykę, robotykę, zarządzanie, inżynierię medyczną czy mechatronikę.

Kompleksowa prezentacja uczelni

Uczelnia zadbała, by Dzień Otwarty był atrakcyjny pod każdym kątem. Uczestnicy mogą więc wybrać się na wycieczkę po akademiku Gamma, uczelnianej bibliotece, Centrum Historii, a także obejrzeć spektakularne prace studentów, m.in.: bolidy wyścigowe, łaziki marsjańskie, rower elektryczny, drukarka FFF, roboty LEGO Mindstorms NXT. Na część wydarzeń wstęp jest wolny (nie jest wymagana rejestracja).

W Centrum Nowoczesnego Kształcenia (CNK) przygotowano liczne stoiska i ekspozycje prac studentów tworzony w ramach Studenckich Kół Naukowych oraz Studenckiej Agencji Fotograficznej. To idealne miejsce, by porozmawiać z ekspertami ds. rekrutacji (Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji), spotkać się z przedstawicielami Samorządu Studentów PB, poznać oferty pracodawców na stoisku Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, a także możliwości studiów zagranicznych na stoisku Biura Współpracy Międzynarodowej.

Dodatkowe atrakcje

Uczestnicy mogą liczyć także na dodatkowe niespodzianki – profesjonalną kawę od baristy, pamiątkowe zdjęcia w fotobudce i przekąski w Klubie Gwint.

Wydarzenia będą zlokalizowane w różnych częściach kampusu, stąd obecność na miejscu obsługi, która będzie koordynowała ruch przy zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa. Obowiązkowe jest też noszenie maseczek zakrywających usta i nos.

Lokalizacja wydarzeń podczas Dnia Otwartego PB:

  • kampus przy ul. Wiejskiej 45 (teren pomiędzy ulicami Zwierzyniecką, Wiejską i Świerkową),  
  • Wydział Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego 11,
  • Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16,
  • kampus Wydziału Inżynierii Zarządzania przy ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie.

Informacje ogólne o Dniu Otwartym PB.

Dlaczego warto?

Lista wydarzeń.

Wydarzenia organizowane w Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Wydarzenia nieobjęte rejestracją.

źródło: PB
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Piotr Babulewicz 

Reklama