Reklama

Dzień Dziecka w podlaskich placówkach medycznych

Z upominkami, uśmiechami na twarzach i życzeniami zdrowia małych pacjentów szpitali odwiedzili w czwartek, 1 czerwca, przedstawiciele władz województwa – wicemarszałek Marek Olbryś oraz członek zarządu Marek Malinowski.


O tym, jak potrzebne są takie inicjatywy, mówiła pielęgniarka oddziałowa Małgorzata Długozima.

– Na pewno dzieci będą bardzo mile wspominać ten pobyt, bo będzie się im kojarzył z otrzymanymi prezentami. Dziękujemy za pamięć, za czas, za serce – zaznaczyła.

Fajne święto

Dzieci nie kryły entuzjazmu, przyjmując prezenty. Wśród nich była 11-letnia Jula.

– Dzień Dziecka to bardzo fajne święto, co roku na nie czekam. Dziś jest bardzo fajnie, bo dostaliśmy pluszaki i poduszki od marszałka, a jak wrócę do domu, to mama da mi jeszcze jakąś zabawkę – zdradziła.

Pediatria i neurologia dziecięca to oddział niedawno przebudowany i zmodernizowany dzięki funduszom unijnym i dotacji z budżetu województwa. Mieści 30 łóżek dla małych i starszych dzieci.

Reklama

– Oddział jest nowy, pięknie wyposażony, ma wspaniałą kadrę i nowoczesną aparaturę. Dzieci chętnie tu przychodzą. Mamy przypadki ostre, ale również badania diagnostyczne, na które rodzice z przyjemnością się zgłaszają – podkreślała dr Anna Trochimowicz, zastępca ordynatora.

W spotkaniu z dziećmi udział wzięli także dyrektorzy placówki – Cezary Nowosielski i Sławomir Gołaszewski oraz zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia UMWP Magdalena Donejko.

To nie koniec odwiedzin małych pacjentów przez wojewódzkie władze. Paczki z okazji Dnia Dziecka otrzymali także podopieczni Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Ignatkach-Osiedle. Przekazała je im członek zarządu Wiesława Burnos.

Ośrodek obejmuje opieką dzieci, które ze względu na stan zdrowia wymagają stosowania specjalistycznej opieki i rehabilitacji oraz nie mogą zostać umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej lub placówce opiekuńczo- wychowawczej. Placówka zapewnia całodobową specjalistyczną opiekę i wychowanie, rehabilitację, działania terapeutyczne i edukację.

W piątek druga część odwiedzin podopiecznych samorządowych placówek. Wiesława Burnos zawita m.in. na oddziale pediatrycznym  Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Anna Augustynowicz, Maciej Gryguc
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński, Maciej Gryguc

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama