Reklama

Dotacje dla OSP – zmiana w regulaminie konkursu

Zmiana regulaminu związana jest ze zwiększeniem alokacji na udzielenie z budżetu województwa pomocy finansowej gminom z województwa podlaskiego na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania lub działań szkoleniowych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2024 r. Na ten cel przewidziano 2 mln zł. Decyzją zarządu województwa pula ta została zwiększona do 3 mln zł.


O ogłoszeniu konkursu informowaliśmy w artykule „Konkurs dla gmin na wsparcie OSP”.  Wartość dofinansowania wszystkich pozytywnie ocenionych wniosków o dofinansowanie złożonych w odpowiedzi na ogłoszony przez samorząd województwa konkurs, znacznie przekroczyła alokację przewidzianą w jego regulaminie.

W związku z tym na podstawie uchwały Nr 396/7744/2024 z 22 marca 2024 r. Zarząd Województwa Podlaskiego dokonał zmian w budżecie województwa na 2024 rok, co pozwoliło na zwiększenie kwoty dofinansowania i dofinansowanie większej liczby pozytywnie ocenionych wniosków, niż pierwotnie zakładano. Zgodnie z regulaminem konkursu dotychczasowa alokacja wynosiła 2 mln zł, po wprowadzeniu zmian alokacja przewidziana na konkurs to 3 mln zł.

W załączeniu regulamin konkursu po zmianach.

Źródło: Departament Infrastruktury i Transportu UMWP

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama