Reklama

Cudzoziemcy przygotowywani do nielegalnego przekroczenia granicy

Gromadzenie migrantów następuje przeważnie w rejonie istniejącej po białoruskiej stronie ,,systemy – ogrodzenia” tj. białoruskiego sytemu ochrony granicy. Następnie cudzoziemcy w odpowiednim czasie i miejscu wskazanym przez służby białoruskie oraz przy ich pomocy usiłują nielegalnie przedostać się do naszego kraju.


Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu jakim dysponuje Straż Graniczna jesteśmy w stanie szybko reagować na tego typu zagrożenia. Bezzałogowe statki powietrzne, pojazdy obserwacyjne, czy wieże wyposażone w kamery służą do obserwowania granicy z lądu i powietrza. Dopełnieniem, a zarazem jednym z głównych elementów  pomagającym w skutecznym chronieniu granicy staje się powstająca bariera elektroniczna. Optoelektronika czy kable detekcyjne pozwolą wykryć każdą próbę naruszenia granicy naszego państwa, a tym samym pozwolą na szybką i skuteczną reakcję patroli. 


Nagranie z filmu zostało wykonane dziś w nocy (16-17.11.2022 r.) na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze. Widać na nim grupy cudzoziemców po białoruskiej stronie i polskie patrole zabezpieczające granicę naszego kraju.Podlaska Straż Graniczna

Reklama