CHCIAŁ KUPIĆ „MALUCHA”…

CHCIAŁ KUPIĆ „MALUCHA”…

Data publikacji 30.09.2022

40-latek z powiatu bielskiego postanowił kupić samochód przez internet. Na jednym z portali aukcyjnych znalazł ofertę sprzedaży „malucha”. Niestety, mimo wpłaconej zaliczki, samochód do niego nie dotarł. Bądźmy ostrożni podczas zakupów w sieci, gdyż różnego rodzaju ,,okazje” mogą okazać się pułapką.

Tym razem 40-latek z powiatu bielskiego został oszukany podczas internetowych zakupów. Mężczyzna na jednym z portali aukcyjnych znalazł ofertę sprzedaży Fiata 126p za 2500 złotych. Zainteresowany ogłoszeniem, skontaktował się telefonicznie ze sprzedającym, po czym postanowił kupić „malucha”. Na podane przez sprzedającego konto mężczyzna wpłacił zaliczkę w kwocie 1500 złotych. Niestety kontakt ze sprzedającym się urwał. Do chwili obecnej mężczyzna nie otrzymał samochodu, ani też zwrotu zaliczki.

Policjanci przypominają:

Podczas zakupów w internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić najpierw czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama