Reklama

Blisko 1,2 mln zł z budżetu województwa dla podlaskich placówek ochrony zdrowia

– Cieszę się, że podlaskie placówki ochrony zdrowia stale polepszają jakość swoich usług. Przekłada się to na zdrowie i komfort leczenia mieszkańców regionu, a dla nas, jako zarządu województwa, to wartość nadrzędna – mówił Marek Malinowski, odpowiedzialny w strukturach zarządu m.in. za obszar zdrowia.

I tak przeszło 590 tys. zł trafi do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Za te pieniądze placówka zakupi tomograf komputerowy oraz zaadaptuje dodatkowe pomieszczenia na trzy pracownie: tomografii komputerowej, mammografii i USG wraz z zapleczem administracyjnym.

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie 500 tys. zł dotacji przeznaczy na zakup nowoczesnej aparatury medycznej – stołu operacyjnego i aparatu ultrasonograficznego do biopsji fuzyjnej. Specjalistyczny sprzęt, który zasili pododdział urologii, ułatwi diagnostykę pacjentów i usprawni wykonywanie zabiegów.

Z kolei dwa respiratory ratowniczo-transportowe zakupi SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Będą one stanowiły wyposażenie karetek. Jednostka medyczna otrzymała na ten cel 100 tys. zł z budżetu województwa.

Anna Augustynowicz
red.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama