Reklama

Biuro niepotrzebne? Wynajmij tylko adres: Warszawska 6

Jest wiele  osób, które mogą – i chcą – pracować w domu. Co ważne – takich osób wciąż  przybywa. Prowadzą działalność bez wychodzenia z domu – po co zatem miałyby płacić za wynajęcie biura? Przecież na spotkanie z klientem można umówić się w jego siedzibie, w kawiarni lub wynająć salkę konferencyjną… Możliwości jest mnóstwo. I z miesiąca na miesiąc przybywa zawodów, w których właśnie takie rozwiązania sprawdzają się najlepiej . Są to np. wolni strzelcy, copywriterzy, agencje marketingowe, kancelarie prawne, wszystkie osoby, które pracują zdalnie lub świadczą swoje usługi bezpośrednio w siedzibie klienta. To ludzie, którym własna przestrzeń biurowa nie jest ani trochę potrzebna i zdaje się być jedynie zbędnym wydatkiem, niepotrzebnym balastem.

No tak… Nie muszą… Ale mimo że pracują w domu lub u klienta, to nie zawsze chcą rejestrować firmę pod prywatnym adresem – czyli tam, gdzie mieszkają. Czasami po prostu nie chcą (bo wolą, by prywatny adres naprawdę był prywatny), a czasami – zwyczajnie nie jest to wygodne, bo na przykład podróżują, pracują z różnych miejsc świata, często się przemieszczają. To z jednej strony ciekawa i fascynująca praca, z drugiej – nastręcza niemałych problemów z odbieraniem korespondencji czy zamówionych przesyłek. Często takie listy – zwłaszcza urzędowe – nie powinny długo czekać. Co wtedy pozostaje? Albo biegniemy z drugiego końca miasta (gdzie mamy akurat spotkanie) do domu (bo właśnie zadzwonił kurier, że będzie za pół godziny), albo do pomocy angażujemy rodzinę, sąsiadów, albo wynajmujemy jednak biuro i zatrudniamy sekretarkę, albo… No właśnie, jest jeszcze jedno – i to świetne! – rozwiązanie.

Wirtualne biuro jest to usługa polegająca na outsourcingu usług biurowych, czyli wynajmowaniu adresu dla firm wraz z pełną obsługą sekretarską. Firmy mogą rejestrować się na adresie wirtualnego biura. Wszelka przychodząca korespondencja jest odbierana, skanowana i wysyłana do klienta poprzez e-mail, zaś pod koniec miesiąca odsyłana kurierem na wskazany przez klienta adres.

Jest to też świetne rozwiązanie dla firm, które dopiero startują i nie mają jeszcze funduszy na wynajęcie swojego biura – podpowiada Michał Czarniecki z „Warszawskiej 6” – wirtualnego biura w Białymstoku. Jak mówi, w Białymstoku z usług wirtualnego biura korzystają najczęściej firmy transportowe, z branży IT i freelancerzy, czyli tacy przedsiębiorcy, którym biuro nie jest potrzebne na co dzień. To też dobre rozwiązanie dla spółek – bo zarejestrowanie ich we własnym mieszkaniu może już być problemem – dodaje Michał Czarniecki.

Jak mówi, na wynajęciu adresu usługi proponowane przez wirtualne biuro jednak się nie kończą.

– Zatrudniamy fachowców, którzy po pierwsze pomogą w prowadzeniu biura, po drugie – pomogą na przykład przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę z o.o., po trzecie – zapewnią mentoring, czyli pomoc w prowadzeniu takiej spółki.

No i oczywiście: – Wszelkie kontrole z urzędu pracy czy z urzędu skarbowego mogą się odbywać u Nas. Mamy też przestrzenie biurowe, które w razie potrzeby udostępniamy klientom. Do ich dyspozycji może też być nasz sprzęt biurowy: skanery, rzutniki, drukarki, dostęp do internetu światłowodowego. A klient korzysta z tego tylko wtedy, gdy rzeczywiście tego potrzebuje, nie ponosząc kosztów, gdy takiej potrzeby nie ma –  dodaje Michał Czarniecki.

https://warszawska6.pl/

Reklama