Bardzo cenne punkty ze „Skrą”!

Przełamanie biało-niebieskich! W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:2 (21:25, 25:13, 18:25, 25:19, 15:10). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Bartosza Filipiaka, atakującego gospodarzy, który zdobył aż 26 punktów (w tym 3 blokiem i 2 asy serwisowe).

W pierwszych akcjach delikatnie skuteczniejszy był Ślepsk Malow Suwałki, zwłaszcza dzięki Bartoszowi Filipiakowi. Niemniej jednak, goście trzymali się blisko, a decydujący moment nadszedł, gdy Dawid Konarski poprowadził Skrę do prowadzenia 15:14. Mimo wyrównanej walki, błędy wspomnianego wcześniej Filipiaka i problemy z przyjęciem zagrywek Bartłomieja Lipińskiego, pozwoliły Skrze odskoczyć na kilka punktów i sięgnąć po pierwszy set.

Bełchatowianie próbowali odwrócić losy meczu w kolejnych setach, jednak Ślepsk Malow Suwałki utrzymywał przewagę. W drugim secie gospodarze dominowali dzięki skutecznym zagrywkom Jakuba Macyry oraz efektywnemu atakowi. W trzecim secie Skra poprawiła swoją grę, zwłaszcza dzięki Adrianowi Aciobanitei i Bartłomiejowi Lipińskiemu, co przyniosło im wygraną i przybliżyła do zwycięstwa.

Jednakże, biało-niebiescy nie zamierzali łatwo oddać swojego parkietu. W czwartym secie znacząco wpłynęła na wynik dobra gra Pawła Halaby, a Ślepsk Malow Suwałki utrzymał przewagę, doprowadzając do tie-breaka. W decydującym secie gospodarze, wspierani przez świetny serwis Zigi Sterna, kontrolowali grę, doprowadzając do końcowego triumfu z wynikiem 15:10 i ciesząc się ze zwycięstwa nad wielokrotnymi mistrzami Polski.

Pomeczowy komentarz Konrada Stajera, środkowego Ślepska Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:2 (21:25, 25:13, 18:25, 25:19, 15:10)

MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk Malow Suwałki)

Składy zespołów:
Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez (1), Stajer (10), Filipiak (26), Stern (11), Halaba (21), Macyra (12), Czunkiewicz (libero) oraz Buculjević
PGE GiEK Skra Bełchatów: Konarski (16), Petkow (8), Łomacz (1), Poręba (6), Aciobanitei (16), Lipiński (17), Diez (libero) oraz Nowak, Kupka (1), Wiśniewski, Rybicki, Derouillon (2)