Reklama

I Kongres Polski Wschodniej

Tylko współpraca przedsiębiorców, samorządowców i uczelni Polski Wschodniej pozwoli na przyspieszenie rozwoju regionu – z tego założenia wychodzą organizatorzy 1. Kongresu Polski Wschodniej. Odbędzie sie on 20 i 21 listopada w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku.

Będzie przede wszystkim okazją do bezpośrednich spotkań przedstawicieli wszystkich tych sfer życia gospodarczego pięciu wschodnich województw. I możliwością wymiany doświadczeń przedsiębiorców należących do działających w regionie klastrów lub zainteresowanych tą formą współpracy.

Kongres Polski Wschodniej to dwa dni merytorycznych prelekcji, spotkań biznesowych i dyskusji z najwyższej klasy specjalistami i ekspertami świata polityki, biznesu, ekonomii oraz nauki. Wydarzenie i dyskusje podzielono na kilka sesji: transfer wiedzy do biznesu, gospodarka, finanse i inwestycje, sektor budowlany i turystyczny, klastry, relacje biznes i nauka. Do rozmów zaproszeni zostali ministrowie, marszałkowie, prezydenci miast Polski Wschodniej, burmistrzowie, starostowie, wójtowie oraz przedstawiciele polityki, biznesu, przedsiębiorcy, przedstawiciele klastrów oraz eksperci, naukowcy i dziennikarze.

Podczas Kongresu zostanie podpisany list intencyjny dotyczący powołania Związku Pracodawców ”Klastry Polski Wschodniej”. Doświadczenia światowe wskazują, że firmy działające w klastrach, dzięki sieci wzajemnych powiązań, jak i ścisłej kooperacji z instytucjami ze sfery nauki, czy administracji, stają się bardziej konkurencyjne i osiągają większe sukcesy. Klastry wpływają nie tylko na rozwój przedsiębiorstwa, ale również decydują o potencjale gospodarczym regionu. Warto więc analizować możliwości wykorzystania idei klastrów do dynamizowania rozwoju województw Polski Wschodniej.

W celu zapewnienia możliwości zbudowania sieci kontaktów oraz wymiany doświadczeń w programie Kongresu przewidziano utworzenie punktu spotkań w ramach Polskiej Giełdy Kooperacyjnej. Giełda to nie tylko miejsce spotkań dla decydentów, ale przede wszystkim inicjatywa za pośrednictwem której uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość znalezienia partnerów biznesowych, prezentacji swoich produktów i usług czy pozyskania nowych zleceń.

Uczestnicy Kongresu, na licznie zaplanowanych sesjach plenarnych oraz seminariach towarzyszących, poruszą istotne sprawy dotyczące m.in.: przyszłości polskiej gospodarki, barier w zakresie komercjalizacji wiedzy oraz ograniczeń w rozwoju przedsiębiorczości. Omówione zostaną również aktualne trendy w branży szkoleniowej, a także zaprezentowane najnowsze rozwiązania w dziedzinie marketingu, promocji oraz informatyce.
Kongres to rozmowy o biznesie, dyskusje, analizy, prelekcje. To największe forum budowlane i turystyczne, gdzie zaprezentowane zostaną inicjatywy klastrowe, omówione zagadnienia dotyczące zatorów płatniczych, aspekty handlu zagranicznego oraz przedstawiona zostanie analiza procesów kształcenia kadr dla budownictwa i turystyki.

Pobierz program kongresu

Reklama