TWIERDZA BIAŁYSTOK NIE DO ZDOBYCIA!!!

Czwarte zwycięstwo w 2023 roku na własnym terenie stało się faktem. Po 4-setowym pojedynku pokonaliśmy MKST Astrę Nowa Sól i powiększyliśmy przewagę nad strefą spadkową do dziewięciu punktów. Strata do ósmego miejsca w tabeli to ledwie sześć oczek.

Względem ostatniego spotkania z KRISPOL-em Września trener Krzysztof Andrzejewski nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowym składzie.

Początek pierwszej odsłony rywalizacji należał do wyrównanych. W połowie seta, przy zagrywkach Karola Rawiaka i Jakuba Turskiego wyszliśmy na prowadzenie 22:18. Wtedy nowosolanie popisali się jednak znakomitą, 5-punktową serią, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Spora ilość błędów własnych spowodowała, że przegraliśmy seta 23:25.
Musieliśmy jak najszybciej zapomnieć o niewykorzystanych szansach w pierwszej odsłonie rywalizacji. Od początku drugiej partii utrzymywaliśmy nieznaczną przewagę, która mniej więcej w połowie seta wzrosła do pięciu oczek. Bez większych problemów zwyciężyliśmy w drugiej partii 25:21.

Trzeciego seta lepiej otworzyli nowsolanie – od prowadzenia 4:1. Dość szybko wynik wyrównaliśmy, a po chwili prowadziliśmy już 11:8. Po dwóch punktach z rzędu Jakuba Turskiego nasza przewaga sięgnęła pięciu oczek. Wydawało się, że spokojnie wygramy kolejną partię, lecz goście zbliżyli się na ledwie jeden punkt straty. Na szczęście tym razem utrzymaliśmy nerwy na wodzy i wygraliśmy seta 25:22.

Na początku czwartej partii utrzymywaliśmy nieznaczną przewagę. Przy zagrywce Michała Witkosia wyszliśmy na prowadzenie 11:8. Do końca seta graliśmy niezwykle skutecznie przy serwisie gości i nie pozwoliliśmy rywalom złapać jakiejkolwiek serii. Dzięki temu wygraliśmy set, a w konsekwencji cały mecz 3:1!

Za tydzień udamy się na trudny teren do Krakowa. Zespół AZS AGH wygrał w tym sezonie we własnej hali z takimi drużynami jak Exact Systems Norwid Częstochowa, Chemeko-System Gwardia Wrocław, czy PZL LEONARDO Avia Świdnik. Dwa dni temu, krakowianie pokonali na wyjeździe wicelidera rozgrywek – Visłę Proline Bydgoszcz.
Na ten moment AZS AGH zajmuje siódmą pozycję w tabeli, a ich przewaga nad naszym zespołem liczy sześć punktów. W pierwszym meczu, po tie-breaku triumfowała ekipa z Krakowa. Spotkanie w stolicy województwa małopolskiego zaplanowano na 11 marca, godzinę 17:00.

BAS Białystok vs MKST Astra Nowa Sól 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:20)
Skład: Rawiak, Kacperkiewicz, Wójcik, Turski, Witkoś, Goss, Ostaszewski (l) – Shmat, Janikowski, Błażej, Oliveira