Reklama

Ruszają Targi Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej

Pracownicy znajdą tu młodego pracownika z kompetencjami, które są związane z konkretnym kierunkiem oraz specjalizacją. Studenci natomiast dowiedzą się, w jakim przedsiębiorstwie mogą zrealizować praktyki lub zostać na staż. Chodzi o Targi Praktyk i Staży w Politechnice Białostockiej (PB), które ruszają już w najbliższy poniedziałek 6 marca. Przez najbliższy tydzień stoiska wystawców będzie można spotkać na każdym wydziale uczelni.


Targi Praktyk i Staży to cykliczny projekt Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej. Wydarzenie łączy pracodawców oferujących praktyki, staże oraz zatrudnienie ze studentami, poszukującymi takich ofert. Szczególnie, że zbliża się okres złożenia deklaracji, dotyczących miejsca realizacji praktyk zawodowych objętych planem studiów na poszczególnych kierunkach kształcenia.

Targi Praktyk i Staży w dniach 6-10 marca 2023 r. odbędą się w formule tzw. dni branżowych. Czego możemy się spodziewać w tym roku wyjaśnia organizator, Mateusz Adaszczyk z Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej.

– Po zeszłorocznej edycji Targów Praktyk i Staży, bardzo dobrze ocenionej przez naszych wystawców, także w tym roku zastosujemy formułę dni branżowych. Od 6 do 10 marca na poszczególnych wydziałach Politechniki Białostockiej pojawią się stoiska pracodawców, którzy będą prezentować swoje oferty. Dzięki temu, każda z firm biorących udział w wydarzeniu, będzie mogła przedstawić swoją ofertę właściwej grupie docelowej, tj. studentom i absolwentom konkretnego wydziału czy kierunku – mówi Mateusz Adaszczyk, kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej.

PROGRAM TARGÓW PRAKTYK I STAŻY 2023

Mapy sytuacyjne oraz spis wystawców na poszczególnych wydziałach znajduje się na stronie Biura Karier PB.

poniedziałek, 6 marca, godz. 9– 13
Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku (w tym branża architektoniczna), ul. Wiejska 45E

Wystawcy: ASPI Sp. z o.o., Budimex S.A., Danwood S.A., Kan Sp. z o.o., Koba Sp. z o.o., Polaqua Sp. z o.o., Promostal Sp. z o.o., Unibep S.A., Wojewódzki Urząd Pracy, Wojskowe Centrum Rekrutacji.

wtorek, 7 marca, godz. 9 – 13
Wydział Informatyki, ul. Wiejska 45A

Wystawcy: ASPI Sp. z o.o., Bee2code sp. z o.o., Comarch S.A., Cronn Polska Sp. z o.o., Deloitte Poland Sp. z o.o., Euvic S.A., Fabrity Sp. z o.o., Glosel Sp. z o.o., Goelett Sp. z o.o., ICT2B Sp. z o.o., Koba Sp. z o.o., Kruko Sp. z o.o., One Dynamics Sp. z o.o., Plum Sp. z o.o., P.P.H.U INTER-TECH Piotr Jankowski, Procter And Gamble Polska Sp. z o.o., Sempai, Sii Sp. z o.o., Sollers Consulting Sp. z o.o., Transition Technologies MS S.A., Transition Technologies PSC S.A., Transition Technologies Software Sp. z o.o., Vimana Sp. z o.o., Komenda Miejska Policji, Komenda Wojewódzka Policji, Wojskowe Centrum Rekrutacji.

środa, 8 marca, godz. 9 – 13
Wydział Elektryczny, ul. Wiejska 45D

Wystawcy: AC S.A., ASPI Sp. z o.o., Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A., Biameditek Sp z o. o., Bison S.A., British-American Tobacco Polska S.A., Elmont Sp. z o.o., Koba Sp. z o.o., Nibe-Biawar Sp. z o.o., One Dynamics Sp. z o.o., Plum Sp. z o.o., Polser Sp. z o.o., Pronar Sp. z o.o., P&Q Sp. z o.o., SaMASZ Sp. z o.o., Sii Sp. z o.o., SMP Poland Sp. z o.o., Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Wojskowe Centrum Rekrutacji.

czwartek, 9 marca, godz. 9 – 13
Wydział Mechaniczny, ul. Wiejska 45C

Wystawcy: ASPI Sp. z o.o., Bison S.A., British-American Tobacco Polska S.A., ChM sp. z o.o., Kan Sp. z o.o., Medgal Sp. z o.o., Koba Sp. z o.o., Nibe-Biawar Sp. z o.o., Plum Sp. z o.o., P.P.H.U INTER-TECH Piotr Jankowski, Promostal Sp. z o.o., Pronar Sp. z o.o., Samasz Sp. z o.o., Sieńko i Syn Sp. z o.o., SMP Poland Sp. z o.o., Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Westrock, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Miejska Policji, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Zielona Linia.

piątek, 10 marca, godz. 9 – 13
Wydział Inżynierii Zarządzania, ul. Ojca Tarasiuka 2, Kleosin

Wystawcy: ASPI Sp. z o.o., British-American Tobacco Polska S.A., CERI International Sp. z o.o., Glosel Sp. z o.o., IKEA Industry Poland Sp. z o.o., Impress Decor Polska Sp. z o.o., Masterpress S.A., Multicco Sp. z o.o., Plum Sp. z o.o., SMP Poland Sp. z o.o., P.P.H.U INTER-TECH Piotr Jankowski, Pronar Sp. z o.o., Samasz Sp. z o.o., Sempai, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Westrock, Komenda Miejska Policji, Komenda Wojewódzka Policji, Podlaski Oddział Straży Granicznej, Wojskowe Centrum Rekrutacji.

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Paulina Dulewicz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama