Bezkonkurencyjna Monika

Last updated wrz. 3, 2021

Klub Sportowy Wschód wywalczył Wicemistrzostwo Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym dla województwa Podlaskiego oraz III miejsce drużynowo.

Trzy dni  w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale trwały 24 Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych. Piękna inicjatywa jest kultywowana od wielu lat. Igrzyskom towarzyszyły konkurencje zespołowe jak i indywidualne ( podnoszenie ciężarów, siatkówka plażowa, lekka atletyka, zapasy klasyczne, zapasy wolne, zapasy kobiet i inne ). Startowało około 1500 osób z całej Polski.

Klub Sportowy Wschód reprezentował województwo Podlaskie w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet.

W zapasach klasycznych jako województwo zajęliśmy II miejsce a jako klub III miejsce. Indywidualnie zawodnicy wywalczyli:

Junior/Młodzieżowiec:

Salimov Arslanbek I miejsce 60kg – wielokrotny Mistrz Polski, reprezentant na ME i MŚ !

Magomedov Arbi II miejsce 60kg,

Khataev Isa III miejsce 67kg,

Shlyaga Andrei II miejsce 77kg – Wicemistrz Polski Juniorów w stylu wolnym i klasycznym

Guziejko Dawid II miejsce 87kg.

W zapasach kobiet bezkonkurencyjna okazała się Borowska Monika w kategorii 50kg zdobywając Mistrzostwo Zrzeszenia LZS ( aktualna Mistrzyni Polski Juniorek oraz reprezentantka Polski na ME ).