Reklama

5 kierunków XXI wieku, które są przyszłością rynku zawodowego

Współcześnie wybór kierunku studiów podyplomowych wcale nie jest taki prosty – oferta uczelni stała się naprawdę bogata, a zapotrzebowanie na poszczególnych specjalistów wciąż się zmienia. Jakie kierunki z pewnością można nazwać przyszłościowymi? Przeczytaj poniższy artykuł!

Bez względu na to, czy chcesz po wielu latach się przebranżowić, czy może dopiero szukasz swojej wymarzonej ścieżki zawodowej – studia podyplomowe są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Wcześniej dowiedz się jednak, które kierunki mają w XXI wieku największe znaczenie i po których z pewnością znajdziesz dobre zatrudnienie.

1.   Coaching

Wybierz coaching, jeśli interesujesz się psychologią, a mentoring ma dla Ciebie kluczowe znaczenie. Nauczysz się, jak wzmacniać motywację innych, jak wspierać podczas pozytywnych i negatywnych zmian w życiu, a także jak prowadzić innych do osiągania wyznaczonych celów. Nie każdy bowiem wie, jak samodzielnie radzić sobie w trudnych chwilach. Coaching przychodzi z pomocą zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, bez względu na zajmowane stanowisko. Wielu osobom odmienisz życie na lepsze!

2.   Sztuczna Inteligencja

Sztuczna Inteligencja powoli staje się stałym elementem życia człowieka. Umożliwia systemom technicznym postrzeganie ich otoczenia, radzenie sobie z tym, co postrzegają i rozwiązywanie problemów, działając w kierunku osiągnięcia określonego celu. Jako absolwent tego kierunku z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w organizacjach i przedsiębiorstwach kierujących projektami AI. A jest ich coraz więcej! Taki kierunek oferuje m.in. Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University.

3.   Programowanie aplikacji biznesowych

Programowanie aplikacji biznesowych to kierunek dostępny na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. To zdecydowanie pożądany zawód – programiści aplikacji mobilnych są bardzo pożądani na rynku i popyt ten nie maleje. Tym bardziej w XXI wieku, gdy niemal każda firma dąży do stworzenia własnej aplikacji biznesowej, która jest świetnym narzędziem marketingowym. Zarobki na tym stanowisku również są wyjątkowo zadowalające!

4.   Drimagine

W dobie wszechobecnego Internetu wiele firm przenosi się z offline do wirtualnego świata. Nikogo już nie dziwią aplikacje mobilne sklepów, strony internetowe przedsiębiorstw dowolnej branży, czy nawet marketing internetowy. Drimagine to kierunek dla Ciebie, jeśli marzysz o tym, by zacząć projektować grafiki oraz animację na wysokim poziomie i jednocześnie fascynuje cię świat 3D. Dzięki studiowaniu Drimagine dowiesz się znacznie więcej, niż na klasycznych kursach graficznych. 

5.   MBA – Master of Business Administration

Studia podyplomowe MBA – Master of Business Administration dotyczą głównie skutecznego zarządzania biznesem. To wciąż dopiero rozwijający się kierunek, jednak z pewnością można określić go jako przyszłościowy. Zdobędziesz umiejętności pozwalające zająć wysokie stanowiska menedżerskie oraz możliwości do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem państwa.

Reklama