Fotoreportaże

IMPREZY
FOTO
KINO
OGŁOSZENIA 
SOBOTA, 24 lutego 2018Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Bstok.pl Fotoreportaż
  FOTOREPORTAŻ:

Fotoreportaż: Uroczystosci bractwa kurkowego
2010-11-12
    Czworo białostoczan przystąpiło w niedzielę (07.11) do Bractwa Kurkowego. Są to osoby, które wykazują się przywiązaniem do ojczyzny, znajomością jej historii oraz chęcią kultywowania tradycji narodowej.

Historia Bractw Kurkowych sięga średniowiecza. Początkowo miały charakter militarny. Braćmi Kurkowymi zostawali rzemieślnicy, którzy uczyli się korzystać z broni. Umiejętność ta miała przydać się w sytuacji zagrożenia miasta i konieczności jego obrony. Kiedy wymiar militarny stracił znaczenie, bractwa stały się klubami kultywującymi tradycję i zwyczaje historyczne.

Uroczystości związane z włączeniem białostoczan do Bractwa Kurkowego odbyły się w katedrze białostockiej. Nowi członkowie zostali również rycerzami świętego Kazimierza - patrona metropolii białostockiej. To najwyższe wyróżnienie brata kurkowego. Włączenia w poczet rycerzy dokonał podczas uroczystej mszy arcybiskup Edward Ozorowski. Uroczystość odbyła się w ramach obywatelskich obchodów 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do honorowych Braci Kurkowych należą m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i George Bush. (zmj)

Źródło: Radio Białystok


Zdjęcie: 1
Zdjęcie: 2
Zdjęcie: 3
Zdjęcie: 4
Zdjęcie: 5
Zdjęcie: 6
Zdjęcie: 7
Zdjęcie: 8
Zdjęcie: 9
Zdjęcie: 10
Zdjęcie: 11
Zdjęcie: 12
Zdjęcie: 13
Zdjęcie: 14
Zdjęcie: 15
Zdjęcie: 16


    Strony:  1  2
O portalu  |  Prywatność  |  Statystyki  |  Kontakt  |  Reklama