Zwycięstwo w ostatnim tegorocznym meczu!

W najkrótszy dzień roku, najszybsze zwycięstwo w sezonie. Pokonaliśmy na własnym parkiecie AZS AGH Kraków 3:0.

Bardzo dobrze otworzyliśmy spotkanie. Szybko wypracowaliśmy trzy punkty przewagi, a w połowie seta prowadziliśmy już pięcioma oczkami. W kolejnych fragmentach seta goście odrobili część strat i zbliżyli się na jeden punkt. W końcówce partii powróciliśmy jednak do dobrej gry, dzięki czemu wygraliśmy seta 25:21.

Równie dobrze otworzyliśmy drugą odsłonę. Wypracowaliśmy trzy punkty przewagi, ale po naszych błędach goście szybko zniwelowali starty. Przy zagrywce Jakuba Turskiego złapaliśmy znakomitą (ośmiopunktową!) serię i wyszliśmy na prowadzenie 17:9. Bez większych problemów zwyciężyliśmy w secie 25:15.

Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, już na samym początku odsłony uzyskaliśmy trzy punkty zaliczki. Stopniowo powiększaliśmy przewagę, dzięki czemu w połowie seta prowadziliśmy już 12:6. Praktycznie wszystko nam w tym meczu wychodziło. Wygraliśmy partię 25:18, a cały mecz 3:0.

To koniec naszych zmagań w 2023 roku. Na ten moment zajmujemy szóstą lokatę w tabeli. Następne spotkanie rozegramy 6 stycznia. We własnej hali podejmiemy PZL LEONARDO Avię Świdnik.

REA BAS Białystok vs AZS AGH Kraków 3:0 (25:21, 25:15, 25:18)

Skład: Naliwajko, Rawiak, Turski, Gwardiak, Gruszczyński, Goss, Ostaszewski (l) – Kacperkiewicz