Zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate wystartowali w dwóch miejscach w Polsce

9 marca zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate wystartowali w dwóch miejscach w Polsce. Kwalifikacje do Mistrzostw Europy dla Seniorów i Juniorów oraz Ogólnopolski Turniej dla Kadetów odbył się w Kaliszu. Wystartowało 356 zawodników z 53 klubów. Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego odbyły się tego samego dnia w Tomaszowie Lubelskim, tam wystartowało 112 zawodników.

Do Kalisza shihan Marek Krejpcio zawiózł trzech naszych zawodników, juniora Kacpra Kluczyńskiego i kadetów Franciszka Kimszala oraz Kacpra Radzewicza. W Tomaszowie Lubelskim wystartowała Jolanta Płońska. Sobotnie zawody zaowocowały zdobyciem dwóch Medali W Koszalinie Franciszek Kimszal zdobył złoto w kategorii do 60 kg, Jolanta Płońska w Tomaszowie zdobyła brąz. Franek wygrał trzy swoje pojedynki i zajął pierwsze miejsce w Turnieju Ogólnopolskim Kadetów.

Kacper Kluczyński w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Juniorów uległ w pierwszej walce zawodnikowi z Warszawy i przegrał po dogrywce przez wskazanie sędziów. Kacper Radzewicz w Turnieju Kadetów w kategorii do 70 kg wygrał pierwszą walkę, w drugim pojedynku przegrał przez wskazanie sędziów i uplasował się na miejscu 5-8. Jola Płońska w Mistrzostwach Makroregionu stoczyła dwa pojedynki, w drugiej walce przegrała przez wskazanie sędziów zajmując 3 miejsce. Jolanta Płońska jest aktualnie Młodzieżowcem i na Makroregionie zdobyła swój pierwszy medal seniorski w swojej karierze.

Dziękujemy zawodnikom za starty, gratulujemy medali i informujemy że wyjazdy na zawody są dofinansowane z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.