Reklama

Zapraszamy na Noc Muzeów 2024 do Komendy Wojewódzkiej Policji

Zapraszamy na Noc Muzeów 2024 do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

Data publikacji 13.05.2024

Po raz pierwszy w historii, Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, włącza się w Noc Muzeów 2024. W sobotę 18 maja od 18:00, tylko w tę jedną noc w roku, będzie można zwiedzić budynek przy ul. Sienkiewicza 65. W programie jest też m.in. koncert policyjnego Chóru w Sali Zegarowej, podróż po kartach historii Policji, pokazy umiejętności funkcjonariuszy, również tych czworonożnych. Nie zabraknie również prezentacji policyjnego sprzętu, miasteczka ruchu drogowego dla najmłodszych czy stoisk profilaktycznych i promujących podlaską Policję. Serdecznie zapraszamy.

Udział w tegorocznej edycji Nocy Muzeów jest debiutem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w tym międzynarodowym przedsięwzięciu. W ramach wydarzenia, w godzinach od 18:00 do 22:00, możliwe będzie zwiedzanie obiektu przy ulicy Sienkiewicza 65, który na co dzień jest niedostępny dla zwiedzających. W sobotnią noc będzie można zobaczyć m.in. Salę Konferencyjną, w której odbywają się spotkania i narady kierownictwa podlaskiej Policji, gabinet Komendanta oraz Salę Zegarową, gdzie o godzinie 18:30 i 19:00 będzie można wysłuchać koncertu Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.


Wyjątkową atrakcją będzie podróż po kartach historii Policji zaprezentowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Policji Państwowej ’39 oraz obejrzenie wystawy „Policja Państwowa w ochranie granicy wschodniej II Rzeczypospolitej 1923-1926” przygotowaną przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.


Na zwiedzających, którzy w tę szczególną noc wybiorą się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, na placu przed budynkiem będą czekać liczne atrakcje. Planowany jest pokaz taktyk i technik interwencyjnych, a także tresury psów służbowych. Zaprezentowany będzie policyjny sprzęt, w tym jednostki broni i pojazdy specjalne. Pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego będzie można zrobić własne odbitki linii papilarnych. Natomiast policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zaprezentują sprzęt wykorzystywany podczas działań, a także zadbają o zabezpieczenie medyczne całego przedsięwzięcia. Dodatkowo, przygotują stanowisko medyczne, w którym każdy będzie mógł przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Symulator zderzeń, alkogogle, a dla najmłodszych zabawy w miasteczku ruchu drogowego to atrakcje, które przygotowują z kolei policjanci z podlaskiej drogówki. Wyjątkową niespodzianką dla dzieci będzie maskotka podlaskiej Policji. Komisarz Żubrewicz chętnie przybije „piątkę” i będzie pozował do zdjęć.


Zapowiada się wieczór pełen wrażeń, na który serdecznie Państwa zapraszamy. 


Pliki do pobrania


Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama