Reklama

Zaśpiewaj z ZPiT „Suwalszczyzna”. Zespół szuka nowych głosów do chóru 200. rocznica śmierci Józefa Wybickiego Koncert Charytatyw…

– Poszukiwane są osoby, w których życiu muzyka, w szczególności śpiew, zajmuje miejsce szczególne. Jeśli kochasz polską tradycję, ludowe stroje, występy na scenie, jesteś osobą obdarzoną muzyczną wrażliwością i pasją, masz szansę dołączyć do zespołu – podkreśla Agnieszka Małka z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Przesłuchania odbywają się w sali 2.15 Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5, w czwartki w godz. 20.00-21.00 oraz soboty w godz. 11.00-12.00, poczynając od 24 marca 2022 r. Poprowadzą je chórmistrzyni Zespołu Pamela Sinicka-Krupa oraz jego choreograf i kierownik Robert Ślizewski. 

Kandydaci proszeni są o przygotowanie jednego utworu ludowego (mile widziane pieśni z repertuaru ZPiT „Suwalszczyzna” ). Uczestnictwo w grupie koncertowej nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” to jeden z najstarszych zespołów folklorystycznych w Polsce. Powstał w 1951 roku; w 2021 roku obchodził 70-lecie istnienia. Jest laureatem prestiżowej Nagrody Podlaska Marka, nagrody Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów oraz medalu Zasłużony dla Miasta. Z powodzeniem rekonstruuje suwalskie tradycje taneczne, animuje lokalną społeczność, koncertuje w kraju i za granicą, udanie promując lokalne dziedzictwo kulturowe, tradycje Suwałk i regionu. Repertuar grupy obejmuje tańce regionalne z wielokulturowej Suwalszczyzny, narodowe i europejskie tańce salonowe oraz widowiska taneczno-teatralne opowiadające o tradycjach Suwałk i Suwalszczyzny z wykorzystaniem autentycznej muzyki i pieśni, w wiarygodnym, inspirowanym tradycją wykonaniu. Najnowszy program Zespołu to dynamiczne i porywające kolorem tańce huculskie.

źródło: Suwalski Ośrodek Kultury
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama