Reklama

Zagraniczne delegacje z wizytą

W trakcie ostatnich kilku dni w siedzibie i w terytorialnym zasięgu Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gościliśmy zagraniczne delegacje. Byli to między innymi parlamentarzyści z Hiszpanii oraz Oficer Łącznikowy Policji Federalnej Niemiec, którzy chcieli zapoznać się z obecnym system ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.


Zagranicznych gości z Niemiec, Francji i Hiszpanii witał Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek. W trakcie spotkań zapoznani oni zostali z sytuacją migracyjną na odcinku polsko-białoruskiej granicy państwowej, a tym samym zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Omówione zostały również główne zagrożenia oraz system ochrony granicy, obecny profil osób nielegalnie przekraczających granicę, a także obowiązujące regulacje prawne. Goście mieli także okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu i możliwościom nowo otwartego Centrum Nadzoru bariery elektronicznej w komendzie oddziału w Białymstoku.


Delegacje przebywały również na terenie służbowej odpowiedzianości Placówek SG w Krynkach i Kuźnicy, gdzie zapoznały się z zagrożeniami występującymi na tych odcinkach, a także korzyściami i efektami jakie daje zabezpieczenie granicy w wybudowaną barierę fizyczną i elektroniczną.  • Delegacja z Niemiec
    Delegacja z Niemiec

  • Delegacja z Hiszpanii
    Delegacja z Hiszpanii

  • Delegacja z Francji
    Delegacja z FrancjiPodlaska Straż Graniczna

Reklama