Z Suwałk na Mistrzostwa Europy

W Ostrołęce odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin Kadetów U-16 i Młodzieżowców U-21. Na starcie stanęło 105 zawodników z 31 klubów. Karatecy walczyli w konkurencjach kumite i kata. Dwóch najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii zakwalifikowało się do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 23-24 listopada na Węgrzech w Budapeszcie.

Suwalski klub wystawił siedmioro zawodników – dwóch kadetów i pięcioro młodzieżowców. Zawodnicy na rozpoczęcie nowego sezonu wypadli bardzo dobrze. Suwalczanie zdobyli 10 medali indywidualnie, co zaowocowało 9 kwalifikacjami do startu na ME.

Po dwie kwalifikacje uzyskało troje młodzieżowców:

Aleksandra Mozerys – I miejsce kumite do 60 kg, II miejsce kata,

Damian Biłbak I miejsce kumite do 65 kg, II miejsce kata,

Michał Karpowicz I miejsce kata, II miejsce kumite do 75 kg.

Po jednej kwalifikacji zdobyli:

Aleksandra Górska I miejsce kumite +65 kg,

Daniel Biłbak I miejsce kumite do 70 kg.

W kadetach kwalifikacje z II miejsca uzyskał Piotr Barwicki w kumite do 60 kg.

Kacper Sawicki zajął III miejsce w kategorii do 70 kg kadetów i został rezerwowym zawodnikiem na wyjazd w tej kategorii.

Miłym akcentem było też uhonorowanie Damiana Biłbaka tytułem „Najlepszego Zawodnika” zawodów.

Nasi karatecy dobrze się przygotowali do startu, miejmy nadzieję że uda się im utrzymać formę do listopadowych Mistrzostw Europy. Wkrótce wystartują jeszcze na Mistrzostwach Polski juniorów Młodszych i Kata Seniorów 20 października w Tarnowskich Górach. Zaś 10 listopada w Ełku na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz sponsora klubowego Reso Europa Service.