Reklama

Wielkanoc 2024 w BOSiR

Relaks w Saunie Dojlidy z widokiem na wodę, mecz piłki nożnej i bieg na milę w Zwierzyńcu – takie opcje na Poniedziałek Wielkanocy oferują obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Święta to czas odpoczynku od pracy, szkoły i codziennych obowiązków. Przed świętami i w samą Wielkanoc, na podstawie wieloletniej obserwacji frekwencji w tym okresie, zmieniamy grafiki obiektów Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W czwartek, 28 marca w szkołach rozpoczyna się świąteczna przerwa. W związku z tym w ciągu dnia zwolnią się tory basenowe na pływalniach. To daje bardziej komfortowe warunki do treningu w wodzie.

Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a będzie pracowała najdłużej. Pływać będzie można jeszcze w sobotę, 30 marca w godz. 6:00-14:00 (z hali basenowej korzystamy w godz. 6:15-13:30). W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny (31 marca i 1 kwietnia) obiekt będzie nieczynny.

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” przy ul. Plażowej poleca się na świąteczne spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Miejsce to można odwiedzać we wszystkie świąteczne dni. Wstęp na teren plaży jest bezpłatny.

Sauna Dojlidy pracuje do piątku, 29 marca w godz. 16:00-21:30. Czynna będzie również w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia w godz. 16:00-21:30. Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną (30-31 marca) będzie nieczynna.

Na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada w drugi dzień Świąt Wielkanocnych tradycyjnie będzie już areną rozrywek harcerzy. W tym roku nowością będzie także bieg. W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia Białostocka Drużyna Harcerzy „Błękitna Dziewiątka” zaprasza do udziału w Biegu na 1 Milę Morską, czyli dystansie 1852 m. Zapisy do 30 marca przez stronę: https://forms.gle/PvGH7Xt78VK615W49. Start o godz. 10:00. Następnie rozegrany zostanie tradycyjny 51. Mecz Wielkanocny pomiędzy aktualnymi harcerzami Młodymi, a Starą Gwardią Błękitnej Dziewiątki. Początek meczu o godz. 10:30. Wstęp jest bezpłatny.

Lodowisko pracuje do soboty, 30 marca. Przerwa świąteczna jest w dniach 31 marca – 1 kwietnia. Warto dodać, że w dniach 27-28 marca odbędą się tu zawody Mistrzostwa Ukrainy i ślizgawki nie będą dostępne.

Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c i Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4 pracują zgodnie w grafikami do piątku, 29 marca. W dniach 30 marca – 1 kwietnia obiekty te mają przerwę świąteczną – będą nieczynne.

Tor Białystok ma przerwę świąteczną ma w dniach 30 marca – 1 kwietnia.

Po Świętach Wielkanocnych – od wtorku, 2 kwietnia – obiekty wracają do standardowych grafików i godzin pracy.

foto: BOSiR

Reklama