Reklama

Warsztaty z Mądzikiem

  Leszek Mądzik wielokrotnie pokazywał w Białymstoku przedstawienia Sceny Plastycznej KUL. Tym razem po kilku dniach pracy na warsztatach zaprosił białostoczan na niezwykły obraz-happening mówiący o sprawach najważniejszych dla każdego człowieka.

  Wykreowane przez Mądzika ze zwykłego szarego papieru postaci to prawdziwa galeria ludzkich typów. Czymże jednak byłyby marne istoty powstałe z prochu, które lada chwila czeka podobny los gdyby nie wyzwolicielska siła nadająca sens ich życiu i napędzająca cały świat? Mądzik odpowiada na fundamentalne pytania, ale nie zbliża się do nas. Wręcz przeciwnie – na urzekająco pięknej i wywołującej dreszcze wystawie scenografii przypomina o samotności która towarzyszy nam przez całe życie.

  Pokaz efektów pracy warsztatowej okraszonej muzyką z udziałem Galiny Markowej był tylko krótkim wtrętem w mundialową rzeczywistośc czerwca 2006. Ale wszyscy, którzy przegapili to wydarzenie powinni przyjrzeć się wystawie fotografii i plakatu inspirowanych podróżami artysty, który ze swoimi sekwencjami obrazów przemierzył całą kulę ziemską i przede wszystkim dać się zauroczyć wystawie scenografii, a w rzeczywistości niezwykle osobistej instalacji która namawia wręcz do dosłownego i w przenośni spojrzenia w głąb siebie. I daje nadzieję… https://www.bstok.pl/up/news/817_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/817_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/817_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/817_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/817_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/817_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/817_7.jpg

Reklama