UKS Hubal Białystok ze wsparciem samorządu województwa

To 90 tys. zł dotacji na działalność w bieżącym roku. W poniedziałek, 18 marca marszałek Artur Kosicki przekazał symboliczny czek z kwotą wsparcia prezesowi Uczniowskiego Klubu Sportowego (UKS) Hubal Białystok Lechowi Szargiejowi oraz jego zawodnikom.

A do ostatnich sukcesów badmintonistów Hubala Białystok można zaliczyć uzyskanie sześciu medali podczas 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity. Podwójnym mistrzem Polski został Paweł Śmiłowski, który triumfował w grze podwójnej mężczyzn i w grze mieszanej. Podwójny brąz wywalczyła Julia Stankiewicz grająca w grze podwójnej kobiet oraz w grze mieszanej. Weronika Górniak uzyskała medal srebrny, a Krzysztof Podkowiński, brązowy.

To nie jedyny sukces badmintonistów. Drużyna UKS Hubal Białystok została mistrzem podczas 43. Klubowych Mistrzostw Europy. W rozegranym w Białymstoku turnieju Polacy pokonali w finale mistrza Francji BC Chambly Oise 3:1.