UAKS „Podlasie” Białystok na Pucharze Polski

Puchar Polski w Sumo.Kosów Lacki 17-19.07.2020r.
Po długiej, przymusowej przerwie w końcu dane nam było sprawdzić się w prawdziwej walce.Powiat Siedlecki był gospodarzem Pucharu Polski w Sumo.Miło nam poinformować naszych kibiców,że nasz klub wrócił z medalami.Podopieczni trenerów Władysława Kierdelewicza, Andrzeja Samsonowicza, Adriana Choroszuchy wywalczyli: w grupie juniorek Karolina Domaszuk zdobyła złoto w wadze 65 kg i brąz w wadze 60 kg.Trzecie miejsce wywalczyła też w wadze 65 kg Wiktoria Dawidowicz a Agata Kazuczyk w wadze 60 kg była IX.W grupie seniorek dwa medale padły łupem Moniki Borowskiej,która zdobyła złoto w wadze 50 a srebro w wadze wyżej-55 kg. Panowie dostosowali się do klasy swoich koleżanek i również stawali na pucharowym podium.Wśród juniorów Kamil Bokiniec był najlepszy w wadze 55 kg. Marcin Choroszucha dorzucił brąz kategorii 80 kg i V miejsce w kategorii Open. Na VII i IX miejscu skończyli zmagania bracia Marcin i Mateusz Kasjaniuk w wadze 70 kg No i na koniec turniejowych zmagań brąz wywalczył w grupie seniorów Rafał Choroszucha kat 92.kg. W punktacji klubowej,,Podlasie” Białystok zostało sklasyfikowane na miejscu III

źródło: Facebook UAKS Podlasie Białystok