Szermierze z Białegostoku Mistrzami Polski

Last updated Kwi 3, 2019

Mistrzostwa Polski Juniorów pokazały, że szermierka w Białymstoku jest jedną z najmocniejszych w Polsce. Szablistki zdobyły tam dwa medale – srebrny i brązowy.

W   kategorii młodzieżowców chłopcy dołożyli złoty medal i zostali Mistrzami Polski.  Dziewczęta również stanęły na podium sięgając po brąz.

Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów  Młodszych i Młodzików, mamy nadzieję, że najmłodsi adepci białej broni będą chcieli dorównać starszym kolegom i koleżankom.

Gdyby nasi zawodnicy nie musieli wyjeżdżać z Białegostoku na studia mielibyśmy jeszcze jeden medal, białostocczanka Marta Mazurek aktualnie AZS AWF Warszawa zdobyła brązowy medal indywidualnie.

Dla uzupełnienia statystyki podajemy wyniki Mistrzostw Polski Młodzieżowców:

Szabla chłopców:

1 miejsce – UKS 13 Białystok (Damian Ławresz, Piotr Kurzyna, Mateusz Prokopowicz)

2 miejsce – KKSz Konin

3 miejsce – ZKS Sosnowiec

Szabla dziewcząt:

1 miejsce – KS Karabela Warszawa

2 miejsce – ZKS Sosnowiec

3 miejsce – UKS 13 Białystok (Martyna Tobiaszewska, Monika Wysocka, Urszula Kurzyna)