Reklama

Swojskie skarby

  Agnieszka Tarasiuk w swoim projekcie przywraca wartość tradycyjnym wiejskim obejściom, czyni z nich obiekty warte uwagi oka obiektywu i dodatkowo namawia do fotografowania dzieci i młodzież z wiejskich świetlic. 17 października właściciele wiekowych chat i młodzi adepci fotografii pokazali swoje skarby w Białymstoku.

  W naszym mieście chciano już artystom współczesnym odebrać dotacje, rzucano się na nich z…długopisem i odsądzano od czci i wiary. A jednak w fotogramach Marii Zbaskiej i Grzegorza Dąbrowskiego oraz dzieci i młodzieży ze świetlic wiejskich gminy Michałowo można odnaleźć całkiem tradycyjny sens. Bo i taki cel postawiła przed sobą autorka projektu – Agnieszka Tarasiuk.

  Do realizacji “Swojskich skarbów” arystka wciągnęła mieszkańców gminy Michałowo organizując konkurs na najpiękniejsze tradycyjne obejście. W ich domach odnalazła wiele przepięknych wyrobów rękodzieła ludowego. Na wystawie w WOAK-u stają się obiektami wartymi artystycznego uwiecznienia, a nam, mieszczuchom otwierają oczy na uroki podlaskiej prowincji.

https://www.bstok.pl/up/news/937_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/937_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/937_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/937_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/937_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/937_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/937_7.jpg

Reklama