Reklama

Święto Białegostoku

W Białymstoku rozpoczęły się Dni Miasta 2019. Białostoczan zapraszamy m.in. na miejską potańcówkę, muzyczne występy gwiazd i wystawy plenerowe. Będziemy świętować do 23 czerwca. W tym czasie odbędzie się też Podlaskie Śniadanie Mistrzów. To będzie weekend pełen atrakcji.

Od wernisażu wystawy „Jakim miastem był Białystok Branickich?” rozpoczęły się Dni Miasta Białegostoku. Od dziś (21 czerwca) do niedzieli można bezpłatnie zwiedzać wszystkie ekspozycje Muzeum Wojska. Już tradycyjnie nie zabraknie także koncertów. W sobotę (22 czerwca) na Rynku Kościuszki wystąpią: Beta i Bajm, Sandra oraz Zuzanna Jabłońska. Początek – godz. 19.00.

W sobotę (w godz. 10.00-16.00), w Ogrodzie Branickich, odbędzie się Podlaskie Śniadanie Mistrzów pod hasłem „Świat na talerzu”. Wydarzenie inspirowane jest podróżami i kuchniami z różnych stron świata. Restauratorzy przygotują specjalne menu, a wystawcy najlepsze produkty. Piknikowi będą towarzyszyć liczne warsztaty, prezentacje, animacje, gry i zabawy dla dzieci.

W trakcie Dni Miasta Białegostoku w niedzielę (23 czerwca) zostanie zorganizowana miejska potańcówka w Ogrodzie Branickich. W godz. 17.00-21.30 zagra zespół Whitestok. Tego samego dnia odbędzie się wręczenie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku (od godz. 18.00). W trakcie tego wydarzenia wystąpi Anna Jurksztowicz.

– Dni Miasta to piękna okazja, żeby się spotkać, porozmawiać, poczuć radość i dumę z naszego Białegostoku. Zapraszam do udziału w zaplanowanych na najbliższe dni wydarzenia powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W trakcie Dni Miasta Białegostoku odbędzie się także m.in. Jarmark Świętojański na Rynku Kościuszki oraz festyn „Bezpieczne wakacje” na Dojlidach. Szczegółowy program jest dostępny w załączniku.

W organizację święta Białegostoku włączyły się instytucje kultury i sportu: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Galeria im. Sleńdzińskich, Białostocki Teatr Lalek, Dom Kultury „Śródmieście” i Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok