Strzelanina na stadionie

Last updated Kwi 20, 2019

Jagiellonia Białystok zremisowała przy Słonecznej z Lechem Poznań 3:3 w sobotnim meczu 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Jesus Imaz, a jednego dołożył Andrej Kadlec. Dzięki temu wynikowi Jaga awansowała na piątą pozycję w tabeli.

Spotkanie zaczęło się dla Jagi  bardzo źle. Już w piątej minucie gry po dośrodkowaniu Darko Jevticia skutecznie główkował Nikola Vujadinović, wyprowadzając gości na prowadzenie.

Jagiellonia starała się odpowiedzieć, jednak bramkarz Lecha i nie dał się zaskoczyć.

Goście wyprowadzili kolejną kontrę i  w 21. minucie   Amaral  pokonał Mariana Kelemena, zdobywając drugą bramkę dla Lecha. Nastroje na trybunach siadły. Tylko Pan Mietek, który pomimo niepełnosprawności przyjeżdża na wózku inwalidzkim na każdy mecz nie tracił nadziei

– Byle tylko zdobyć kontaktową bramkę! Byle tylko złapać kontakt!

Życzenie Pana Mietka spełniło się!  Na kilka minut przed przerwą Żółto-Czerwonym udało się zdobyć bramkę kontaktową. W polu karnym sfaulowany został Jesus Imaz.   Sędzia początkowo pokazał Hiszpanowi żółtą kartkę za symulowanie. Ale po interwencji VAR zmienił decyzję. Jesus Imaz pewnie strzelił kontaktową bramkę.

– Będzie 3:2 dla nas – wołał Pan Mietek – Mówie Wam , wygramy 3:2!!

W drugiej części spotkania  Jaga zmieniła się nie do poznania. A nawet nie do Poznania!  W 53. minucie gry mieliśmy remis.

Chwilę póxniej kolejny rzut karny dla Jagi i…. Z jedenastu metrów ponownie gola zdobył Jesus Imaz!  3:2 dla Jagiellonii.

Pan Mietek był w siódmym niebie!

– A nie mówiłem! – wołał – A nie mówiłem!!!!

Na 13 minut przed końcem spotkania ponownie jednak był remis. Piłka po rykoszecie przelobowała Mariana Kelemena i wpadła do jagiellońskiej bramki.

W końcówce oba zespoły szukały zwycięskiego gola.  Bezskutecznie.

Tak więc po bardzo ciekawym widowisku Jagiellonia Białystok zremisowała z Lechem Poznań 3:3 i wskoczyła na piąte miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. We wtorek Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Cracovią.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 3:3 (1:2)

Widzów: 8412.

Korzystałem z informacji portalu: jagiellonia.pl