Reklama

Raport z granicy

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy – 61 odnotowanych zostało w sobotę, w niedzielę 35, z kolei w piątek 28. Na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Białowieży, Krynkach i Bobrownikach migranci przedostając się na terytorium Polski pokonali rzeki graniczne Przewłokę i Świsłocz. 


Cudzoziemcy ujawnieni w trakcie minionego weekendu to obywatele między innymi Sri Lanki, Sudanu, Jemenu, Afganistanu,Gwinei, Syrii, Egiptu, Etiopii.


W piątek (06.01.2023 r.) w rejonie miejscowości Siemianówka patrol Straży Granicznej zatrzymał obywatela Białorusi, który przewoził czterech nielegalnych migrantów (2 ob. Afganistanu, ob. Iraku i ob. Iranu). Osoby próbowały zbiec z pojazdu, ale wszystkie zostały zatrzymane. Z kolei w niedzielę (08.01.2023 r.) współdziałający funkcjonariusze Policji w Hajnówce zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził czterech obywateli Afganistanu. 


Od początku stycznia br. ujawniono 10 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko – białorukiej.


Podlaska Straż Graniczna

Reklama