Reklama

Przesyłka pobraniowa – co to jest i kiedy warto z niej skorzystać?

Przesyłka pobraniowa to rodzaj bardzo chętnie wybieranej formy dostawy towaru. Taką paczkę można nadać wtedy, kiedy nie chcesz lub nie możesz zapłacić za zakupy z góry. To dobre rozwiązanie, kiedy kupujesz coś w nowym, jeszcze nieprzetestowanym sklepie internetowym. Również użytkownicy portali ogłoszeniowych często korzystają z przesyłek pobraniowych, bo to dobry sposób, aby zabezpieczyć się przed oszustami. Sprawdź, jak wysłać taką paczkę.

Przesyłka pobraniowa – charakterystyka

Przesyłka pobraniowa (w skrócie COD od słów „cash on delivery”) to rodzaj dostawy, za którą odbiorca płaci w momencie doręczenia przez kuriera. Na jej koszt składają się cena zamawianego towaru oraz koszt nadania paczki, a kwotę pobrania ustala nadawca. Pobranie jest inkasowane przez doręczyciela, a następnie przekazywane osobie, która wysłała paczkę przelewem na wskazany numer rachunku bankowego.

Kwota pobrania dociera do nadawcy zwykle w terminie 2-7 dni od momentu doręczenia przesyłki – termin przekazania pieniędzy jest zawsze ustalany indywidualnie przez konkretną firmę i zależy od wybranej usługi kurierskiej.

Ta metoda przesyłki jest wybierana przez klientów, którzy nie chcą kupować „kota w worku” i nie są pewni rzetelności sprzedającego lub po prostu wygodniej jest im zapłacić za paczkę przy jej odbiorze gotówką. Trzeba jednak pamiętać, że pobranie to tylko forma płatności, zasady odbioru są identyczne, jak w przypadku paczek opłaconych wcześniej. Nie możesz przed potwierdzeniem odbioru sprawdzać zawartości przesyłki i uzależniać od tego decyzji zapłaty.

Jak wysłać przesyłkę pobraniową?

Nadanie przesyłki pobraniowej jest bardzo proste. Żeby zrobić to taniej, wystarczy że skorzystasz z możliwości, jakie daje Furgonetka.pl – serwis do zamawiania kuriera online. Przesyłki pobraniowe są tu oferowane przez wszystkie firmy kurierskie z wyjątkiem usługi Paczka w Ruch-u (między punktami Kiosków Ruchu). Jak wysłać paczkę za pobraniem przez Furgonetkę? Cała procedura zawiera się w 3 krokach.

  • Krok pierwszy polega na zarejestrowaniu i zalogowaniu się na stronie Furgonetka.pl, po czym należy kliknąć „Dodaj przesyłkę” i wypełnić formularz nadania z zaznaczeniem opcji „Pobranie przy doręczeniu”.
  • Krok drugi to wybór firmy kurierskiej, która doręczy paczkę.
  • Krok trzeci to opłacenie nadania online i wydrukowanie dokumentów.

Po tych trzech krokach wystarczy już tylko poczekać na kuriera i przekazać mu przesyłkę wraz z dokumentami.

Chcesz wysłać paczkę za pobraniem jeszcze taniej? Skorzystaj z serwisu Furgonetka.pl – oszczędzaj czas i pieniądze.