Reklama

Przedstawiciele Koluchstyl nagradzają szkoły

Podlaski Turniej Młodzi Wojownicy Podlasia zapisał się w kalendarz corocznych imprez sportowych w Koluchstyl. 9 maja odbyła się  szósta edycja tych zawodów. Organizacja  turnieju, w którym bierze udział prawie pół tysiąca dzieci, to nie lada wyzwanie dla organizatorów. Na szczęście do czynnej pomocy włącza się wielu przyjaciół, sympatyków dyscypliny. Na ogromną uwagę zasługuje współorganizator zawodów, dyrektor Zespołu Szkół w Kleosinie Marcin Hodun. Dzięki jego zaangażowaniu, dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów zawody przebiegają sprawnie, bez żadnych komplikacji.

W tym roku klasyfikacja punktowa szkół wygląda następująco:

I miejsce – Zespół Szkół w Kleosinie i Zespół Szkół w Księżynie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie i Szkoła Podstawowa Nr 33 im. Św. Królowej Jadwigi w Białymstoku

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku i Wspólnota Miłosierdzia Bożego w Solecznikach  na Litwie

Szkoły, które zwyciężyły w turnieju otrzymały dyplomy pochwalne oraz  bony na zakup sprzętu sportowego w hurtowni Kaja Sport.

Z wizytą do szkół wybrali się działacze Koluchstyl: prezydent Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesław Koluch, prezes Związku Sportowego Katarzyna Koluch, sekretarz Światowej Organizacji Koluchstyl Karina Kurzewska, wiceprezes Związku Sportowego Koluchstyl Jan Borawski oraz utytułowany zawodnik, trener, członek KS Sumo Koluch Wiesław Karol Koluch. Zostali oni bardzo miło przyjęci przez gospodarzy szkół.

Laureaci I miejsca – Marcin Hodun, dyrektor Zespołu Szkół w Kleosinie i Mirosław Guzewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Księżynie z dumą przyjęli nagrody. Jest to już szósta z rzędu wygrana ich podopiecznych. Każdego roku szkoły te zajmują ex aequo pierwszą lokatę w klasyfikacji punktowej podlaskich szkół podstawowych. Nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Księżynie Marek Piwko otrzymał dyplom – podziękowanie za udział w zawodach oraz dyplom Przyjaciel Dyscypliny Koluchstyl wraz z odznaką Przyjaciel. Niewątpliwie pana Marka można zaliczyć do grona przyjaciół dyscypliny. Od początku organizacji turnieju czynnie włącza się on do udziału w zawodach. Jego podopieczni od wielu lat biorą udział w ogólnopolskich mistrzostwach w Koluchstyl. W najbliższą sobotę zawodnicy z Zespołu Szkół w Księżynie pojadą do Warszawy na Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej do lat 14.

II miejsca przypadły dla SP w Sobolewie i SP Nr 33 w Białymstoku. Urszula Klimczuk – Piontkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobolewie nie kryła zadowolenia z uzyskania drugiej pozycji w klasyfikacji punktowej. W tym roku był to już czwarty udział uczniów tej szkoły. Do grona Przyjaciół Koluchstyl dołączyła energiczna dziewczyna, fascynatka sportu i pozytywnego myślenia, nauczycielka ze szkoły w Sobolewie Monika Puczyńska – Zieleniewska. Z ogromnym zapałem uczestniczy ona  przy organizacji uczestnictwa w turnieju. Dyplomem Przyjaciel Koluchstyl odznaczona została również Małgorzata Osipiuk.

Podopieczni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 33 w Białymstoku Ewy Sajewicz w tym roku awansowali z trzeciego na drugie miejsce. Niewątpliwie przyczynił się do tego nauczyciel wychowania fizycznego Daniel Duzikowski. W ubiegłym roku jego podopieczni mimo, że debiutowali w turnieju, to jednak zajęli trzecie miejsce. Już wtedy pan Daniel obiecywał, że kolejne zawody będą o jedną lokatę wyżej. Czy w siódmej edycji turnieju SP Nr 33 będzie na pierwszej pozycji? Działacze Koluchstyl uhonorowali pana Daniela dyplomem Przyjaciel Dyscypliny Koluchstyl.

W niezwykle miłej atmosferze przebiegało spotkanie z dyrektor SP Nr 50 Ewą Chociej. Bardzo sympatyczna, ciepła, wrażliwa pedagog, oddana swojej placówce. Szkoła Nr 50 od początku uczestniczy w turnieju Młodzi Wojownicy Koluchstyl, za każdym razem zdobywając punktowane miejsce. Serdeczne podziękowania należą się dla nauczycieli wychowania fizycznego – Anny Kalickiej – Zimnoch i Przemysława Szweda, którzy co roku przygotowują liczną grupę uczestników turnieju. Pani Ania i pan Przemek dołączyli do grona Przyjaciół Dyscypliny Koluchstyl otrzymując dyplom i odznakę.

W tym roku w turnieju gościnnie wystąpiła Polonia z Litwy  – Wspólnota Miłosierdzia Bożego z Solecznik. Polskie dzieci z Litwy zajęły trzecie miejsce. Z nagrodą i dyplomem do laureatów z Litwy pojedzie dyrektor Zespołu Szkół w Księżynie, sekretarz Związku Sportowego Koluchstyl Mirosław Guzewicz. W imieniu dzieci nagrodę odbierze ich opiekun, trener Tadeusz Romanowski.

Pochwała z informacją o wynikach powyższych szkół została przekazana do Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Za wsparcie powyższych zawodów serdecznie dziękujemy dla firmy Krex, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz dla Krajowego Zrzeszenia LZS.

Reklama